Chemikálie v naší stravě se podílí na obezitě

cm hubnuti1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Většina lidí nemyslí na to, jak chemikálie v jejich stravě ovlivňují jejich tělesnou váhu nebo jak kazí jejich úsilí o zhubnutí. Ale průmyslově vyprodukované chemikálie, které konzumujete pravidelně, mohou hrát významnou roli v tom, zda jste obézní nebo nejste – a to i přesto, že třeba neobsahují ani jedinou kalorii.

Abyste tomu dobře porozuměli, je potřeba vědět, že vaše játra jsou vaším primárním orgánem pro detoxikaci. A jsou také vaším nejdůležitějším orgánem pro spalování tuků. Čím více proto pravidelně konzumujete nepřírodní chemikálie, tím více času a energie potřebují vaše játra na odstraňování jedů z těla. A čím více je budete zatěžovat detoxikací, tím méně času a energie jim bude zbývat na spalování tuků. Je to skutečně tak prosté.

Všichni například jasně souhlasíme s tím, že pesticidy jsou jedy; jejich primárním účelem je zabíjet živé organismy. Víme, že většina neorganicky pěstovaných potravin bývá prosycena pesticidy a rozumíme tomu, že pesticidy se zázračně nestanou nejedovatými uvnitř našeho těla. A naše těla vnímají pesticidy rovněž jako jedy.

Jak vaše tělo reaguje na jed? Pokouší se jej zbavit. To znamená, že se snaží učinit jed neškodným a pak jej vyloučit ven – nejčastěji prostřednictvím tračníku. Vaše tlusté střevo je hlavním orgánem používaným k odstraňování toxinů – ale vaše játra jsou orgánem nejčastěji odpovědným za transport odstraňovaných toxinů do tračníku. Není pak divu, že pro mnoho lidí je hubnutí za velmi obtížné… Jejich orgán, který by měl spalovat tuk, bývá přetížen jiným úkolem, a pro spalování tuků mu zbývá jen malá část funkční kapacity jater.

Jaká je na to odpověď? Zde je několik podnětů.

Prvním krokem je přestat s konzumací chemikálií ve vaší stravě, kterou jíte pravidelně. To znamená vzdát se průmyslově zpracovaných potravin (snad jen s občasnými výjimkami) a jíst organicky pěstované potraviny co nejčastěji. Rostlinná strava – především zelenina je velmi prospěšná pro játra. Pokud se naučíte jak ji upravovat, aby vám chutnala, bude mnohem snazší na ni přejít…

Změnou jídelníčku zabráníte dalšímu příjmu chemikálií a to je velmi významný krok správným směrem. Co ale s těmi jedy, které jsou již uloženy ve vašich játrech nebo cirkulují ve vaší krvi? Mnoho lidí se domnívá, že prostá změna stravování přechodem na přírodní jídla bez chemikálií se projeví jako očista od toxinů, ale pro většinu z nich to není dostačující.

Naštěstí stále přibývá lidí, kteří si sami na sobě ověřují, jak správně volené detoxikační produkty a detoxikační diety skutečně napomáhají k metabolické očistě jejich organismu.