Chcete zdolat únavu a nemoc? Načerpejte sílu z Houbového kvarteta!

cm svoboda

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

DŮVĚRA V MOUDROST VÝCHODU. „Není na světě bylina, aby na něco nebyla.“ Tato pravdivá a hezky vyjádřená moudrost je bohužel velmi macešská k tak výjimečným a  zvláštním organismům, jako jsou právě houby. V zemích dálného východu bychom však mnohem spíše slýchali, že: „Není na světě houby, která by byla na houby.“ Zde je tradice a zejména historická zkušenost s používáním hub v lidové i moderní medicíně mnohem silnější a počítá se již na tisíce let.

Při přípravě přípravku HOUBOVÉ KVARTETO jsme především vsadili na moudrost jiných. Stále více se kolem nás v prodeji objevují „zázračné“ přípravky, které před třemi lety opustily periferní chemické laboratoře a jako revoluční a zcela neprověřené novinky dnes mají všem zaručit úplně vše. Zklamání mnohých lze poté spolehlivě předpokládat.

My jsme vložili důvěru v historické materiály – moudrost moudrých a prameny starší než deset generací. Vybrali jsme pro Vás čtyři nejvíce ceněné a pradávnými i současnými medicinmany velebené houby používané v léčitelství a medicíně dálného východu. Tajně jsme doufali že to budeme možná právě my, kdo tímto ojedinělým přístupem poprvé vyrobí kámen mudrců, nebo elixír věčného mládí. Ačkoliv se tak nestalo, již mnoho set Vašich dopisů a e-mailů nás přesvědčilo o tom, že „možná nejsme tak daleko“, respektive, že na naší úvaze a postupu něco zásadního funguje.

Do „směsi zdraví a života“ jsme po pečlivém studiu pro Vás vložili tyto čtyři vítěze:

SHII-TAKE (Houževnatec jedlý)

Pro své široké účinky byla houba vysoce ceněna a již za dynastie Ming (1386-1644) ji známý lékař WHU SHUI nazval elixírem věčného života. Po výbuchu jaderné bomby v Hirošimě se lékaři zoufale pokoušeli zlepšit u tisíců pacientů průběh nemoci z ozáření s jejími fatálními následky zejména na buňky kostní dřeně, sliznice a kůži. Testováni byli i přírodní „favorité“ mezi nimi – SHII-TAKE. Pozorované účinky této houby vedly okamžitě k jejímu vědeckému výzkumu a daly základ některým dnešním patentovaným medikamentům. Ne všechny prospěšné látky se však dosud podařilo chemicky popsat, odhalit a synteticky vyrábět.

LESKLOKORKA LESKLÁ (REISHI, LING-ZHI neboli kouzelná rostlina)

Čínská a japonská lidová medicína používá LING – ZHI více než 4000 let. Slavné autority léčitelství ji doporučovaly pacientům, kteří potřebují: „zmenšit játra a čistit žluč.“ V 19. století byla hojně užívána a ceněna v medikaci u pacientů s dlouhodobými zánětlivými projevy a nádorovými onemocněními. I tato houba je dnes předmětem intenzivního výzkumu.

KORÁLOVEC JEŽATÝ

„Houba pro jakkoliv zkaženou trubici“ – a současně vzácná kulinářská lahůdka orientu. Není jisté, zda se hojně používala právě pro své účinky, nebo byly její účinky objeveny až jako důsledek široké spotřeby pro její vynikající chuť. V každém případě byla z přírody dosti „vyjedena“. Její pěstování je složité a zajištění kvalitní suroviny pro použití v přípravku.

HNOJNÍK OBECNÝ

Hnojník obecný roste na všech kontinentech, což může odrážet nemilou pravdu o tom, v čem žijeme. V Asii má jeho použití velmi silnou tradici a hnojník je zde pro své hojivé vlastnosti symbolem úplně opačného významu. Diabetici a pacienti s vysokým krevním tlakem, stejně jako majitelé hemeroidů si své medikamenty bez hnojníku nedokáží představit. Látky z hnojníku jsou předmětem intenzivního onkologického výzkumu.

Z pohledu moderní vědy je vhodné říci závěrem, že říše hub je dnes nejširším zdrojem látek zvaných glukany. Vzhledem k množství různých typů mají tyto široké účinky. Výrazně posilují imunitu a napomáhají udržovat celkové zdraví organismu a jeho homeostázu. Výzkum hub a výroba nových medikamentů z těchto organismů je rychle se rozvíjející odvětví farmaceutického průmyslu a spolu s novými léky z mořských organismů jsou v ně vkládány velké naděje.

HOUBOVÉ KVARTETO POMÁHÁ (100 % přírodní houbový přípravek v kapslích bez příměsí):

  • má příznivý vliv na obranyschopnost těla
  • podporuje sílu životní energie v organismu a potenci
  • pomáhá při chronické únavě, nespavosti, nervových zátěžích a stresu
  • posiluje krevní oběh, sliznici dýchacích cest, játra a ledviny
  • pomáhá udržovat správnou hladinu cukru a tuku
  • příznivě se uplatňuje u nachlazení a při bolestech hlavy
  • pomáhá nemocným při chemoterapii a radiaci
  • pomáhá při hemeroidech