Black Stuff: Revoluční péče a pohodové zažívání  

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Chcete se po jídle cítit báječně? Zdravé střevo je základem naší psychické pohody, imunity, krásné pleti i hormonální rovnováhy. Přestože jedničkou v péči o střeva jsou různé druhy probiotik a prebiotik, jsou jen jednou částí celého procesu. Víte, jak na komplexní péči o vaše střeva a mikrobiom? 

Mnoho lidí jí málo, nebo jídla dokonce raději vynechává, aby po jídle nebyly unavení a necítili se přecpaní. Taky někdy mají strach z toho, co bude druhý den… Pokud máte po jídle pocit, že vážíte tunu, zbystřete a podívejte s námi na jednotlivé aspekty péče o střeva. Začněte se na jídlo těšit a skutečně si ho užívat!

Co dělají probiotika a prebiotika? 

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které se běžně nacházejí v našem trávicím traktu a pomáhají udržovat rovnováhu organismů ve střevě. Probiotika známe díky jejich vlivu na trávení, imunitu i psychickou pohodu. 

Prebiotika jsou nestravitelné látky (například vláknina), které aktivně podporují růst a aktivitu střevních organismů (probiotik). Najdeme je v zelenině a ovoci, ale také v potravinách s celozrnným obsahem.  

TIP Celostní medicíny: Probiotika mohou být docela věda. Víte, jak vybrat ta opravdu kvalitní probiotika?

Dobře jíst už nestačí?

Potřebné živiny bychom měli ideálně získávat z vyvážené a pestré stravy, která zohledňuje náš celkový stav a životní styl. Často ale na velké vyváření není čas, nebo doma chybí kvalitní suroviny, které měly možnost získat živiny z půdy bohaté na mikroživiny. Ty ze země rychle mizí vlivem nešetrného zemědělství. Otázkou je také biologická dostupnost, protože naše tělo nevstřebá všechno, co jsme v dobré víře snědli. Často je za tím nevýhodná forma minerálů, kterou tělo musí složitě přeměňovat, aby minerály vůbec mohlo využít. Minerály mizí někde v postranních uličkách těla a nedoputují v těle tam, kam by měly.

střecní mikrobiota

Jak tedy podpořit zažívání?

Je zažívání vaším slabým článkem? Jedna žena se musí více starat o pleť, jiná zase o střeva. Důležité je o svém dispozici vědět a nastavit si sebe-péči tak, aby vyhovovala. Stejně jako dopřejete kvalitní peeling a výživnou masku pokožce, můžete dopřát očistu a výživu i dalším částem těla. V tom vám může pomoci právě Black stuff, který obsahuje skvělé množství kyseliny huminové, fulvové a dávku polyfenolů.

Tento základ slouží jako precizní osobní řidič pro přidané stopové prvky, vitální houbu chagu a výtažek z břízy. Váš řidič přesně ví, kam potřebné látky v zažívání doručit, abyste z nich měli maximální užitek. A když na své cestě potká nezvané hosty a znečištění, spolehlivě a v klidu je vyvede ven. Vhodně tak využije funkci probiotik, které by v tomto přirovnání byly kvalitní silnicí.

Antioxidanty, byliny i houby 

Antioxidanty má tělo rádo, protože mu pomáhají bránit se proti poškození buněk. Patří mezi ně třeba, která podporuje normální vylučování a přispívá k udržení normální tělesné hmotnosti. Taky se podílí na optimální funkci trávení a přirozené obranyschopnosti. Parádní účinky břízy doplňuje vitální houba chaga, kterou pro její schopnosti opěvují již tisíce let východní směry medicíny.

Třešničkou této směsi jsou polyfenoly, které vnáší harmonii do podzimního nečasu, stresového období v práci i okolních vnějších vlivů společnosti (smog, radikály, chemie, znečištění). V Black Stuff jich najdete 11 454 mg ve 100 gramech, což už je úctyhodná dávka. Celou směs testovaly v zahraničí nezávislé studie a potvrdily vysokou koncentraci obsažených látek. 

chaga dětská imunita medicinální houby

Minerály ve formě chelátů jsou trefou do černého 

Ať už vyzkoušíte Black Stuff, nebo minerály doplňujete jinou cestou, vždy si pohlídejte jejich formu. Třeba v Black Stuff jsou anorganické minerály servírované na organických nosičích. Zkrátka je tělu servírujete na zlatém podnose díky kyselině fulvové. Výhodou nosiče je dávkování v malých molekulách, které jsou organické, a tedy tělu vlastní. Tělo jásá a bere z nich maximum, protože mu nepřiděláváte práci navíc.  

Kyselina fulvová je nejen spolehlivým podnosem, ale také poklopem, který ochrání aktivní látky při průchodu zažíváním. Vyloží náklad v neporušeném stavu a minerály se v tenkém střevě mohou dostat do krve a k orgánům či buňkám, kde s nimi již tělo naloží podle svého.  

Takhle funguje chelátová vazba, která má sice vyšší pořizovací cenu, ale až 20x vyšší biologickou vstřebatelnost oproti anorganickým (běžným formám).  

Kolik toho potřebujete sníst?  

Stačí jedna kapsle denně, ať už něco řešíte na dovolené, nebo jste v pohodě a chcete podpořit zdravý životní styl. Víc netřeba. Minerály ve směsi jsou ve skvělé kondici (formě), a proto je dávka pro těla zcela dostačující. Víc by znamenalo zahlcení. Koneckonců, v péči o tělo, a tedy i o zažívání, je klíčová pravidelnost.  

Pro celkovou pohodu můžete užívat pravidelně, nebo si dopřát párkrát do roka péči navíc!

jak zlepšit mikrobiom