Biopotraviny a redukční dieta

cm prsa

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Hubnete po svátcích nebo do plavek? Přestože je výhodou biopotravin zvláště jejich vynikající chuť, lze je využít také k neoblíbeným praktikám, k nimž se uchylují dámy pár měsíců před začátkem léta, popřípadě po vánočních svátcích. Řeč je o různých formách diet a redukčních opatřeních, které mají umožnit snížení váhy na optimální úroveň.

Zázraky se nedějí

Na každém rohu můžete najít tisíce rad a zaručených návodů, jak zázračně a rychle shodit přebytečná kila. Další „osvědčený recept“ by byl jen nošením dříví do lesa. Podívejme se na snižování váhy z pohledu bio životního stylu. Ukážeme vám, že není potřeba podstupovat drastické rituály půstů a různých forem sebetrýznění. Stačí pouze dávka zdravého rozumu a několik základních informací o potravinách. S jejich pomocí můžete přizpůsobit jídelníček způsobem zaručujícím nejen chuťový požitek, ale také snížení váhy. Nemá cenu utrácet peníze za drahé pilulky, stačí vědět, kam sáhnout.

Seznam biopotravin, které vám pomohou snížit váhu:

  • Saláty – Pokud je připravíte z rajčat, mrkve, kapusty nebo okurek, jsou velmi nízkokalorické. Pro zvýraznění chutí postačí trochu tvarohu, citrón nebo lehký dresink.
  • Hrozny – Přestože jsou bohaté na cukry, můžete při jejich konzumaci po kuličkách uspokojit touhu něco jíst. Nejlepší jsou chlazené. 100 gramů obsahuje pouze 70 kalorií.
  • Brambory – Jejich největším problémem je způsob přípravy. Hranolky, krokety nebo chipsy jsou nasáklé velkým množstvím tuku, ale pokud je vaříte nebo pečete, mohou se stát výborným základem vaší diety. Obsahují pouze 97 kalorií.
  • Pomeranče – Čím pomaleji je jíte, tím lépe vaše tělo pozná, kdy má dost. Můžete je použít také k přípravě ředěných džusů. Obsahují pouze 48 kalorií.
  • Černé fazole – Mají velmi nízký obsah tuků a obsahují 15 gramů vlákniny, což je 60 procent denní doporučené dávky.
  • Chilli papričky – Obsahují látku kapsaicin, která je zdrojem pálivé chuti a pomáhá tělu odbourávat kalorie daleko rychleji než za normálních podmínek. Vědci se shodují, že kapsaicin snižuje chuť k jídlu. Stačí tedy denně zkonzumovat půl papričky jalapeno, cayenne nebo nejpálivější habanero. Přidejte ji do omáčky, která jejich chuť zjemní.
  • Ovocné šťávy – Pokud si připravíte domácí šťávu z různých druhů ovoce před jídlem, sníží se váš apetit. Šťávy jsou velmi dietní. Pro výraznější chuť můžete přidat jogurt.
  • Cereálie – Podle vědců zkonzumují lidé, kteří snídají jídla s velkým množstvím vlákniny, méně potravin na oběd než ti, kteří snídají tradičně. Nejlepší jsou podle nich cereálie obsahující alespoň 6g vlákniny na porci.
  • Kroupy – Jeden šálek krup obsahuje 6 gramů vlákniny, méně než gram tuku a více než 40 gramů uhlovodíků. Kroupy podporují trávení, a jsou proto vhodné během diety.

Vytvořte si dietu

Sestavit denní či týdenní jídelníček z těchto surovin pro vás již bude hračkou. Nemusíte se řídit napevno danými dietami. Naopak můžete kombinovat jednotlivé pokrmy dle svého naturelu a apetitu. Požitek při konzumaci zmíněných jídel navíc umocní pocit, že děláte něco pro své zdraví a štíhlou linii. Proto s chutí do hubnutí!