Australian Bodycare originální přírodní kosmetika s obsahem oleje Tea Tree

cm krasna zena

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kosmetika Australian Bodycare s Tea Tree olejem pro každý typ pleti.

Každá žena touží po krásné pokožce, mnohé z nich však trápí problematická pleť, se kterou si běžná kosmetika nedokáže poradit. Také muži mohou trpět tímto problémem, přestože u žen bývá častější. Je to zapříčiněno mnoha vlivy, některé, jako vrozené dispozice, se nedají ovlivnit vůbec, jiné někdy jen těžko. Těmi jsou například znečištěné životní prostředí hlavně ve větších městech a také nezdravý životní styl. Vyzkoušeli jste už všechno možné v boji s nevzhlednými pupínky a mastnou pletí a pořád nic nepomáhá? To je tedy nejvyšší čas vyzkoušet přírodní kosmetiku Australian Bodycare s obsahem oleje Tea Tree. Originální olej z australského čajového stromu má totiž mnoho skvělých vlastností, působí protizánětlivě, zklidňuje a hojí podrážděná místa pokožky. A právě to je nejdůležitější v případě problematické pleti.

Co je vlastně ten olej Tea Tree?

Tea Tree olej je čirý až velmi světle zlatý esenciální olej čerstvé kafrové vůně. Získává se z listů Kajeputu střídavolistého (Melaleuca alternifolia). Olej z tohoto stromu má vynikající vlastnosti pro použití v medicíně včetně antiseptických a antimykotických účinků a také má výborné kosmetické vlastnosti. Melaleuca Alternifolia, česky řečeno Kajeput střídavolistý, je strom keřovitého vzrůstu. Pochází z Austrálie, kde divoce roste v močálech a mokřinách severovýchodního pobřeží Nového Jižního Walesu. Říká se mu také čajovník australský, ale s čajovníkem, jehož listy se používají pro přípravu čaje, nemá nic společného. Toto pojmenování vzniklo nejspíš zkomolením názvu T-tree, které dostal podle svého charakteristického tvaru připomínajícího písmeno T. Jde o stálezelený strom, který pozdě na jaře a v létě kvete bílými květy. Dorůstá výšky kolem 5,5 m a šířky 3,5 m. Jeho listy jsou 2-5 cm dlouhé, čárkovité, s lepkavým povrchem a jejich vůně se podobá citrusům. Příbuzenské vztahy ho řadí k myrtám a blahovičníkům neboli eukalyptům.

 

Tea tree oil by neměl být zaměňován s čajovým olejem (tea oil), sladký jedlý olej lisovaný ze semen čajovníku čínského (Camellia sinensis – rostlina, z níž se získává čaj) nebo olejnaté čajové rostliny Camellia oleifera. Rodu Melaleuca je více než 300 druhů, pouze jediný, Melaleuca Alternifolia, však oplývá svými vzácnými léčivými vlastnostmi.

Kajeput střídavolistý

Který Tea Tree olej je ten pravý?

Pěstování stromu, ze kterého se získává olej Tea Tree, je velmi náročné. Pěstuje se komerčně právě jen v Austrálii. Dnes pochází prakticky všechen prodávaný olej ze stromů vypěstovaných na plantážích. Je to způsob šetrnější k přírodě a také výnosnější, i když oleje z těchto stromů nejsou tolik aromatické jako z těch divoce rostoucích. Olej se z listů získává destilací a i když mechanizace sběru a způsob destilace je moderní, k získání 10 litrů oleje Tea tree je zapotřebí 1 tuna listů z čajového stromu.

 

Mezi více než 98 sloučeninami obsaženými v oleji je za většinu antimikrobiálního účinku odpovědný terpinen-4-ol. Mezinárodní standard ISO 4730 (2004) „Olej z rostlin Melaleuca, typ terpinen-4-ol“ specifikuje úroveň 15 složek, které jsou potřeba k tomu, aby byl olej označen jako „tea tree oil“. V kvalitním Tea tree oilu by mělo být alespoň 35 % terpinen-4-olu, ale pod 3 % 1,8-cineolu, jelikož u 1,8-cineolu je podezření na alergenní reakce. Tea tree oil se v Austrálii považuje za silné antiseptikum již mnohem déle, než byly tyto účinky prokázány vědecky. Čerstvé studie však podporují roli oleje v péči o kůži a při léčbě různých onemocnění. Jeho vůně připomíná eukalyptus, myrtu, muškátový oříšek či kafr.

 

Tea Tree olej a Australian Bodycare (Originální přírodní kosmetika s obsahem oleje Tea Tree)

 

Řada ABC Australian Bodycare je výrobcem originálních vysoce kvalitních produktů péče o pokožku těla a vlasů s obsahem oleje Tea Tree, které obsahují i další účinné a aktivní přírodní látky. V České republice jsou momentálně v prodeji dvě řady originální kosmetiky Australian Bodycare. Řada ABC Tea Tree Oil je specifická vysokým obsahem oleje Tea Tree, který dodává výrobkům jejich charakteristickou přírodní vůni spolu s hygienickými benefity. Zatímco charakteristická vůně zanedlouho zmizí, přírodní aktivní látky i nadále chrání a regenerují pleť i pokožku celého těla i hlavy. Účelem této léčebné kosmetiky Australian Bodycare je, aby její uživatelé získali čistou, zdravou a mladě vypadající pleť i pokožku celého těla bez komedonů, trudovitosti, či jiných kožních vad pleti.
Řada BEAUTY Druhá řada kosmetiky Australian Bodycare je Beauty line neboli Řada pro krásu. Řada BEAUTY využívá příznivých přírodních účinků oleje Tea Tree a je určena pro jednotlivce a velká kabinetní balení pak také pro používání nebo prodej v profesionálních kosmetických a kadeřnických salónech a zejména pak v salónech krásy. Produkty řady BEAUTY zklidňují pokožku a nastolují její přirozené pH. Jsou určeny pro každodenní péči, a díky originálnímu oleji Australian Bodycare Tee Tree čistí a zjemňují pleť. Jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Navíc většina produktů řady BEAUTY neobsahuje parabeny.

 

Kosmetika Australian Bodycare používá pouze originální 100% čistý olej. Je získáván pouze ze stromu Melaleuca alternifolia speciální metodou, která zaručuje získání nejkvalitnějšího Tea Tree oleje s vysokým obsahem antiseptické látky. Garance původu a kvality oleje je doložena certifikátem přímo z Australian Plantations.

 

Jak pečovat o problematickou pleť s kosmetikou Australian Bodycare?

 

Pleťová voda odstraní z pokožky zbytky líčidel, všechny nečistoty a také přebytečný maz bez nežádoucího vysušování. Je vhodná pro osoby s citlivou pletí. Alespoň jednou týdně je pak dobré pleti dopřát hloubkové čištění a poté extra dávku péče v podobě pleťové masky. Pleťová maska na obličej Australian Bodycare s olejem Tea Tree a s olejem z Makadamiových oříšků pomáhá pleť zklidnit a ochladit. Makadamiový olej má vynikající regenerační účinky, podporuje schopnost přirozené hydratace kůže a jílová báze masky, bohatá na minerály, napomáhá hloubkovému vyčištění pleti. Výtažky z papáji přispívají k jemnému peelingu a rozjasnění pleti.

 

K lokálnímu ošetření problematických míst ještě můžete použít ABC Tyčinku na vady pleti s olejem Tea Tree z léčebné ABC řady, která tato místa intenzivně zklidní a dezinfikuje. Při takto komplexní a pravidelné péči by mělo dojít během krátké doby k pozitivnímu zlepšení stavu pleti a zmírnění problematických projevů na pokožce.

 

Je kosmetika Australian Bodycare s olejem Tea Tree určena pouze pro problematickou pleť?

 

Kosmetika Australian Bodycare prospěje každému typu pokožky, té problematické však obzvlášť. Také suchá, citlivá pleť bude vděčná za tuto péči, jelikož i jí kosmetika s olejem Tea Tree dodá mnoho potřebných látek. Namátkou můžeme jmenovat například známou Aloe Vera, která je součástí Výživného krému na obličej olejem Tea Tree Australian Bodycare řady Beauty a která díky svým antiseptickým, protiplísňovým a protizánětlivým účinkům napomáhá při kožních problémech, stimuluje růst zdravých kožních buněk a urychluje tvorbu kolagenu. Společně s olejem Tea Tree pak nastává synergetický efekt obou složek. Navíc tento výživný krém neobsahuje parabeny. Nebo arganový olej – vzácný olej ceněný pro své omlazující účinky, zlepšuje regeneraci buněk, příznivě působí na kůži a vlasy, vyhlazuje a zjemňuje pokožku a zanechává jemné a lesklé vlasy, je součástí Zvlhčujícího krému na obličej řady Beauty a Šamponu Australian bodycare téže řady. U normální pleti je pak kosmetika Australian Bodycare, zvláště pak řada Beauty, řada pro krásu, skvělou prevencí proti případným nežádoucím změnám na pokožce, které hrozí například v době zvýšeného stresu, hormonálních výkyvů nebo zhoršení životního stylu.

 

Je něco obzvláště zajímavého, co řada kosmetiky Australian Bodycare obsahuje?

Osobně bych doporučila ženám, ale i mužům Emulzi po depilaci Australian Bodycare řady Beauty, kterou máme v prodeji na webových stránkách v balení 1000 ml. Tato výživná, hydratační a snadno vstřebatelná tělová emulze po depilaci s olejem Tea Tree je vhodná k dennímu použití. Zanechává pokožku jemnou, vláčnou a svěží. Je oblíbena pro antiseptické vlastnosti Tea Tree oleje a pro jeho chladící a zklidňující účinky. Zároveň může zabraňovat zarůstání chloupků. Nanáší se velkoryse na pokožku bezprostředně po depilaci.

 

Pro potlačení tvorby lupů a zklidnění vlasové pokožky je určen Zklidňující a ošetřující vlasový šampón Australian Bodycare bez parabenů a s přidanými mikrolipidy. Tento šampon je určen pro všechny typy vlasů a díky systému mikrolipidů budou vlasy ošetřeny tak, že se budou podstatně méně lámat a méně vypadávat. Přirozeně se účinek šampónu zesílí, použijeme-li i Australian Bodycare kondicionér.

 

Pro jakou věkovou kategorii je kosmetika Australian Bodycare s olejem Tea Tree určena?

Faktem je, že problémy s pletí nejvíce trpí mladí lidé v době puberty a dospívání, ale některé vady pleti se nevyhýbají ani jiným věkovým skupinám. Kosmetika Australian Bodycare s olejem Tea Tree skvěle působí i na pleť citlivou a také stárnoucí. Kosmetiku Australian Bodycare s olejem Tea Tree tedy mohou používat lidé napříč všemi věkovými kategoriemi, od dětství až po stáří.

 

Účelem kosmetiky Australian Bodycare je, aby její uživatelé získali čistou, zdravou a mladě vypadající pleť i pokožku celého těla bez pupínků, trudovitosti, či jiných kožních vad pleti. Výživné krémy, pleťová maska nebo tělové mýdlo či mléko značky Australian Bodycare a další výrobky s obsahem oleje Tea Tree udělají dobře nejen vaší pleti, ale i sebevědomí. Zdravá pokožka vám totiž dodá pocit krásy a přitažlivosti. A k tomu přispívá především nejúčinnější složka přípravku, originální olej Tea Tree Australian Body Care, který se vyznačuje vysokou kvalitou a účinností stejně jako přípravky této řady.

 

Kosmetiku Australian Bodycare naleznete v naší nabídce.