Aloe vera na dásně a zuby

cm aloe vera1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Používání aloe vera na dásně a zuby možná nezní jako správná volba, avšak nedávná studie dokazuje, že opak je pravdou. Zubní gely s aloe vera si získávají stále větší popularitu pro jejich očividné účinky. A to je důvod, proč se někteří lidé zajímají o tuto možnost používání přírodního prostředku k čistění zubů namísto běžné zubní pasty.

Něco o aloe vera

Aloe vera je přirozeně zklidňující rostlina s léčivými účinky. Extrakt z této rostliny se využívá k léčbě různých kožních problémů. Navíc, aloe se užívá také vnitřně k léčbě zažívacích potíží. Extrakt z aloe není ale vhodný pro každého, což se týká zejména lidí trpících alergiemi.

Rostlina je pravděpodobně tak velice účinná proto, že její buňky jsou svým složením velice blízké buňkám lidského těla, v důsledku čehož je tato rostlina ideálním přírodním lékem. Je schopná se vstřebat hluboko pod povrch tkání. Proto je také aloe tak účinné v případě dásní; dokáže vyléčit i dásňové tkáně nacházející se hluboko pod povrchem.

Jak může aloe pomoci vašim zubům a dásním?

Důležitou otázkou je, jak může aloe pomoci vašim zubům a dásním. Aloe obsahuje přírodní chemické sloučeniny zvané antrachinony, které mají přirozeně protizánětlivý účinek. Tyto léčivé látky zabraňují tvorbě bakterií na zubech a dásních, a jsou tak efektivní jako běžná zubní pasta, možná ještě více.

Aloe může být pro některé lidi lepší z následujících důvodů:

  • neobsahuje žádné chemikálie,
  • nemá žádné drsné části, které by poškozovaly zubní sklovinu,
  • k zubům je citlivé,
  • neobsahuje žádné umělé ingredience,
  • má protizánětlivé účinky,
  • má léčivé vlastnosti.

Aloe je výbornou volbou pro lidi, kteří mají citlivé zuby nebo dásně. Pomůže jim odstranit z úst bakterie, a navíc má také protizánětlivé účinky, což se o většině běžných zubních past říct nedá.

S aloe vera proti zubnímu kazu

Aloe vera dokáže efektivně bojovat proti zubnímu kazu, jelikož je schopno v ústech zabíjet organismy, které zubní kaz způsobují. Aloe vera je přírodní antibakteriální lék, pomocí kterého se zbavíte bakterií bezpečně, přirozeně a efektivně, bez použití nebezpečných chemikálií.

Nevýhodou některých komerčních produktů je, že můžou obsahovat prvky, které vysušují tkáň v ústech. Tento vysušující efekt některých produktů může postupem času vést k většímu výskytu bakterií v budoucnu. Suchá ústa mají za následek nepříjemný dech a více mikroorganismů.

Aloe je přirozeně vlhké, tudíž nevysušuje. Výhodou používání aloe je tedy méně bakterií ve vlhkém prostředí, což také přirozeně vede k příjemnému dechu.

Správný výběr zubního gelu z aloe

Najít správný zubní gel s aloe vera není tak jednoduché, jelikož někteří výrobci mohou v průběhu zpracování aloe zničit jeho účinné enzymy. Je velice důležité vybrat si takový zubní gel obsahující aloe vera, ve kterém byly zachovány protizánětlivé a antibakteriální prvky nacházející se v této rostlině.

Celý proces výběru začíná výzkumem, na jehož počátku by měla být návštěva vašeho zubaře, který vám nejlépe poradí, jaký produkt je pro vás nejlepší.