Advent je tu, prožijte ho jinak

advent e1575027446656

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Dnes večer se na našich stolech rozhoří první adventní svíčka. Hlavou se vám možná točí kolik je potřeba zařídit věcí a nakoupit dárků, o velkém předvánočním úklidu nemluvě. Zkuste letos svátky prožít trochu jinak a celkově se během nich více zklidnit. Radujte se ze sváteční atmosféry, tvořte s dětmi vánoční dekorace, odpočiňte si u pohádek a nad neumytými okny jen mávněte rukou. Nejde o to být dokonalými a mít vše jak ze škatulky, ale vychutnat si výjimečných chvilek a setkávání s rodinou, přáteli a blízkými.

Masáž ze strany médií, přeplněné maily s nabídkami typu Black Friday na slevy všeho druhu a televizní reklamy plné šťastných (kompletních) rodin s usměvavými (a čistými) dětmi v uklizených vilách. A samozřejmě narvané obchody nervózních lidí. Ano, i tak může působit začátek adventu. Zkuste to letos jinak, bez strachu a úzkosti z toho, že na něco zapomeneme, že nebude dost dárků, že bude málo cukroví, že…….

Více rozjímání

Kdy jste naposledy přišli domů bez tašek (to se týká především žen) a jen tak sebou švihli na gauč a chvilku rozjímali? Nebo si četli? Pamatujete si to ještě vůbec? Nenechte se semlít chaosem kolem, narvanými obchodními domy a více si užívejte. Dopřejte si horkou vanu provoněnou skořicovým olejem, užijte si s dětmi vánoční dekorace, zpomalte.

Velký (ú)klid

Patříte mezi hospodyňky, které se stresují úklidem? Velké úklidy jsou zbytečné, vždyť přece uklízíte průběžně. Buď ho s klidným svědomím vynechte, nebo si najměte profesionály a nechte tuto činnost vykonat úklidovou službu. Ušetřený čas prožijte například na adventních trzích, s rodinou či s přáteli. Věřte, že velkou část zátěže na sebe kladete jen vy sami. Zejména perfekcionisté, kteří lpí na tom, aby vše bylo dokonalé, v adventním čase trpí a často také ulehají s nemocemi z přetížení. Z přetížení, které na sebe sami nakladli.

Pohádky

Pokud máte děti, které holdují pohádkám, užijte si je letos s nimi. Odpočinete si u nich, vypnete a navíc se vrátíte do bezstarostnosti svého dětství. Jen buďte a nesnažte se dohánět resty všeho druhu. Když to počkalo až doteď, klidně to počká i dál.

No, a jestli jste se již nechali vtáhnout do energie chaosu a davů, která panuje kolem, zkuste přírodní doplňky stravy. Existují i bylinné a čistě přírodní přípravky, které mají zklidňující a harmonizující účinky. Klidně po nich sáhněte – jsou bez chemie a pomohou.

Tak krásný začátek adventu!

 

Redakce Joalis