Aby se našim andílkům dobře dýchalo

cm andilci

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Z porodnice jste si přinesli malý uzlíček, o který jste začali od prvního okamžiku s láskou pečovat. V prvních dnech a týdnech života potřebuje vaše miminko především spát a jíst. Ovšem, jak roste, mění se i jeho potřeby a vaším úkolem je připravit mu zdravý a bezpečný domov.

Nepodceňujme čistý vzduch

Během 24 hodin uděláme až 20 000 nádechů a naším tělem projde neuvěřitelných 15 kilogramů vzduchu. Ideální by bylo dýchat pouze čistý vzduch, ale i přes dodržování přísné hygieny a pravidelného větrání není v lidských silách zbavit se škodlivin obsažených v ovzduší. A to jednoduše proto, že je nevidíme.

Nejvíce postiženi jsou obyvatelé velkých měst a průmyslových oblastí. Následky znečištěného ovzduší jsou alarmující, více než čtvrtina české populace trpí různými alergiemi, ekzémy či astmatem. Ale nemylte se, to, že žijete na Vysočině nebo v Českém ráji ještě neznamená, že jste na tom výrazně lépe. Nastává totiž období plné smogu a inverze a my se, ve snaze vyhnout se škodlivinám zvenku, uzavíráme doma ve svých bytech a domech v domnění, že jsme v bezpečí. Opak však bývá pravdou, protože právě doma nás ohrožuje mnoho nečistot, které ani nevnímáme. Je to polétavý prach, plísně, kterým se v zimním období opravdu daří, dále chemické výpary z umělých hmot a nábytku, bakterie, viry a cigaretový kouř.  Na podzim a v zimě, kdy méně větráme, působí tito „neviditelní škůdci“ na náš organizmus prakticky celý den. Největší část škodlivin přitom proniká do těla právě plícemi.

Děti v rodině kuřáka

  • Mají o 40% vyšší riziko, že onemocní zánětem středního ucha či dolních cest dýchacích
  • Mají o 33% vyšší riziko astmatu
  • Mají o 50% vyšší riziko chronické obstrukční choroby plicní (CHOPN)

A řešení?

Jednou z možností, jak se proti alergickým reakcím a respiračním onemocněním bránit, alespoň v pokojových podmínkách, je pořízení čističky vzduchu. A pokud máte to štěstí a podobné problémy řešit nemusíte, čistička vzduchu vám poslouží jako velice účinná prevence.

Bílá čistička

Kvalitní čistička vzduchu by měla zachytit minimálně 80% prachu a polétavých nečistot. Používejte ji tam, kde trávíte nejvíce času. Přes den například v dětském či obývacím pokoji a na noc je vhodné ji umístit do ložnice. A s tím úzce souvisí hlučnost a energetická náročnost čističky. Čistička s hlučným ventilátorem a vysokou spotřebou elektřiny vám pravděpodobně brzy poleze na nervy a raději ji přestanete používat.

Pokud si vyberete čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6, vysoké spotřeby ani hlučnosti se bát nemusíte. Čistička funguje na principu elektronového větru, její provoz je tichý, spotřeba na maximální výkon je pouhých 12 W a účinnost při zachytávání polétavého prachu a ostatních nečistot je až 96%.

Produkty značky Ionic Care naleznete v naší nabídce.