… a od té doby jsem nestonala!

cm grapefruit

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Jak říkávaly naše babičky „vždyť ty chytneš každý bacil, který kolem tebe projde!“ A byla to pravda. Každou změnu počasí s výraznějším poklesem teplot jsem odnesla intenzivní rýmou a kašlem, neustále studené ruce a nohy mě omezovaly nejen v zaměstnání, ale i doma, a o problémech s trávením se už nemá cenu zmiňovat, vždyť to mají v dnešním uspěchaném světě všichni.

Diagnóza lékaře: oslabená imunita. Terapie: dodržovat pitný režim, pravidelná strava, lehká dieta, vitamíny a samozřejmě nějaké ty léky. Vydrželo mi to čtrnáct dní, než jsem postupně upustila ze všech doporučení lékaře a vrátila se zpět ke svému zaběhnutému režimu. Pak se mi však do rukou dostala publikace ,,Zázračná síla grapefruitu“, která čtenářům populární formou představuje hojivé síly čistě přírodního extraktu z grapefruitových jadérek. Ta si tak jednou ležela vyhozená na kompostu, než si jich všiml pozorný zahrádkář a zjistil, že ani po delší době neshnila. Onen zahrádkář, jinak uznávaný lékař, fyzik, imunolog a specialista na výzkum přírodních uzdravujících prostředků převlékl montérky za bílý plášť a jal se tuto zajímavost prozkoumat. Výsledek byl překvapující. V jadércích grapefruitu je ukryta látka s antibiotickými účinky. Toto zjištění velice zaujalo širokou vědeckou veřejnost a rozpoutala se několikaletá výzkumná činnost, která vedla k neuvěřitelnému výsledku.

Americký lékař a pedagog Dr. Allan Sachs shrnul tyto téměř zázračné vlastnosti grapefruitových jadérek do několika bodů:

  • působí na široké spektrum bakterií, virů, plísní a parazitů
  • má silný účinek jadérek v minimální dávce
  • posiluje imunitní systém
  • zastavuje působení škodlivých střevních bakterií, aniž by ničila bakterie trávicímu systému prospěšné
  • je hypoalergenní

Jedná se tedy o novou přírodní látku s univerzálním použitím, která přišla jako na zavolanou, aby pomohla ,,novým“ onemocněním, kterých díky modernímu způsobu života přibývá, a s nimiž si mnohdy nevíme rady. A to je tedy určitě můj případ. Proto jsem nelenila a zakoupila přípravek extrakt z grapefruitových jadérek, který popisovanou látku obsahuje a nestačila jsem se divit, na co všechno jadérka fungují a co všechno hojí. Jeho základní látka vykazuje silné účinky zabraňující množení bakterií, virů a plísní. Ulehčuje trávení, pročišťuje organismus, posiluje jeho odolnost a hlavně: extrakt z grapefruitových jadérek pomáhá předcházet nachlazení, infekcím a zánětům, zlepšují krevní oběh a zvyšuje odolnost sliznic. Navíc se extrakt z grapefruitových jadérek vyznačuje antioxidačními vlastnostmi, zachytává volné kyslíkové radikály, posiluje stěny cév a zabraňuje jejich zvýšené křehkosti, zvláště kapilár, zabraňuje shlukování krevních destiček a vzniku krevních sraženin. Jeho antiseptické účinky napomáhají předcházet sezónním infekcím horních cest dýchacích a v případě již rozvinutých onemocnění zlehčují průběh a zkracují dobu vyřešení těchto potíží.

Extrakt z grapefruitových jadérek naleznete jak ve formě kapslí, tak ve formě kapek. Kapky se dají použít nejen vnitřně, pokud neradi polykáte léky, ale slouží i zevnímu použití. Roztírají se například na pleť při obtížích s akné, nebo se vmasírují do pokožky při problémech s lupy, zubního plaku a krvácení dásní se zbavíte nanesením kapek extrakt z grapefruitových jadérek na zubní kartáček a nepříjemností se štípnutím hmyzu či kuřím okem se zbavíte jednoduchým zakápnutím. Kapsle jsou pak vhodné i pro děti od čtyř let, čili ideální čas jej svým ratolestem podávat před nástupem do školky či školy, v době plískanic a ranních mrazíků. Extrakt z grapefruitových jadérek pamatuje i na naše nejmenší. Vyrábí se ve formě gelu, jehož aplikací na citlivé dásně docílíte snadnějšího a bezbolestnějšího prořezávání prvních zoubků.

Troufám si říci, že v době plné dlouhotrvajících nachlazení, opakovaných infekcí, obtížných plísní a alergií je prevence extrakt z grapefruitových jadérek to správné a jednoduché řešení. Kapsle teď už pár měsíců nosím v kabelce, užívám jej jednou denně půl hodiny před jídlem a …..od té doby jsem nestonala!