5 přírodních prostředků proti vypadávání vlasů

cm muz zena2

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Vypadávaní vlasů je v dnešní době běžným problémem týkajícího se mužů i žen. Původem řídnutí nebo vypadávaní vlasů může mít mnoho různých důvodů souvisejících se životním stylem. Kvalita vašich vlasů je ovlivněna různými faktory a jejich vypadávání může být způsobeno nesprávnou stravou, stresem, strachem a úzkostí, narušeným biorytmem, hormonální nerovnováhou nebo zdravotními potížemi jako například chronická rýma, chudokrevnost, špatná cirkulace krve, atd. U mužů může být vypadávání vlasů také výsledkem dědičných faktorů.

Podívejme se teď na některé přírodní léčivé prostředky, které jsou známé tím, že účinně regulují nebo dokonce úplně zamezují vypadávání vlasů:

1. Semena pískavice řeckého sena

Jestliže bojujete s nadměrným vypadáváním vlasů, tato semena dokážou úplné zázraky. Semena pískavice stačí přes noc namočit do vody a pak je pořádně rozemlít. Směs naneste na pokožku hlavy a počkejte, až zaschne. Smyjte ji jemným šampónem a celou proceduru opakujte nejméně dvakrát do týdne. Vaše vlasy budou okamžitě vypadávat mnohem méně, navíc budou silné a lesklé.

2. Ricinový olej

Pro zdravou pokožku hlavy je velice důležité její olejování. Kromě kokosového oleje, který vlasům prospívá, můžete také použít ricinový olej, aby vám nevypadávaly vlasy. Mějte ale na paměti, že ricinový olej je hustý a lepkavý, vaše vlasy se pak můžou lepit. Proto smíchejte pouze dvě polévkové lžíce ricinového oleje se základním olejem, kterým může být například kokosový olej, a naneste na pokožku hlavy. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, olej nechte působit přes noc a ráno si pak vlasy umyjte.

3. Rybí olej

Olej z tresčích jater je znám tím, že když se nanese na pokožku hlavy, zmírňuje padání vlasů a přispívá k růstu nových pramenů zdravých vlasů. Smíchejte jednu polévkovou lžíci oleje z tresčích jater se dvěma polévkovými lžícemi základního oleje, kterým může být například mandlový olej, a naneste na tu část pokožky, kde je hustota vašich vlasů nižší. Vlasy poté zabalte do horkého ručníku, to znamená, namočte ručník do horké vody, pak ho vyždímejte a následně do něj vlasy zabalte. Tento postup otevře póry vaší pokožky, takže rybí olej bude působit efektivněji. Je-li to možné, namísto horkého ručníku, můžete vaše vlasy nejprve napařit, čímž také otevřete póry.

4. Aloe Vera

Aloe vera je známý přírodní kondicionér. Stačí smíchat dvě polévkové lžíce gelu z aloe vera se šťávou z poloviny citrónu a nanést na umyté vlasy. Nechte 5 minut působit a pak vlasy opláchněte vodou. Aloe vera obsahuje enzymy, které podporují růst vlasů. Gel nebo džus z aloe můžete také nanášet přímo na pokožku hlavy, uvidíte ten rozdíl.

5. O vlasy správně pečujte

Víc než cokoliv jiného ovlivňuje vypadávání vlasů správná péče o ně. Co nejméně používejte fény, jelikož vysušují vlasy, čímž přispívají k jejich vypadávání. Kdykoliv je to možné, používejte bylinné produkty a vyhněte se ošetřování vlasů jakýmikoliv chemickými prostředky. Používejte také pouze kvalitní šampony a vyhněte se výrazně vonícím vlasovým produktům, které obsahují syntetické vůně, ty by mohly vlasům uškodit.

Celková nabídka přípravků proti vypadávání vlasů.