10 bodů, jak dojít od počátku až na samý konec

post feature uni

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Také jste určitým způsobem „dožili“ konec starého roku a těšili se na rok 2012? Přemýšleli jste, jaký bude, dávali si předsevzetí, těšili se jakýmsi svým povědomím, že něco bude jinak, hezčí, lepší – že vy budete lepší, že začnete… ZAČÁTEK.

Pokud se blíží začátek, těšíte se, začnete – a nadšení přetrvává. Však jak dlouho? Nadšení pouze startuje naše předsevzetí, však poté je potřeba pevná vůle. Pevná vůle k překonání momentu, kdy po super začátku nejde vše tak, jak bychom chtěli. A je jedno, zda hovoříme o předsevzetí zhubnout, dodržovat zdravý životní styl, naučit se cizí jazyk či chodit pravidelně cvičit.

1. Napište si svůj cíl, své předsevzetí na papír a vystavte jej na viditelné místo: stačí umístiti na lednici, na svůj monitor, na dveře svého bytu, abyste jej měli vždy na očích.

2. Vždy si dejte reálný cíl, jen tak budete mít radost z jednotlivých krůčků plnění. Nereálný cíl způsobí jeho neplnění hned na samém počátku a vy to vzdáte dřív než jste skutečně začali.

3. Najděte si parťáka, se kterým budete svůj cíl sdílet. Každý přece ví, že ve dvou se to lépe táhne.

4. Nesnažte se strhnout veškerý svůj volný čas na vysněný cíl = nepodřiďte svůj život svému cíli. Cesta k vašemu cíli Vám musí život vyplňovat radostí a optimismem, nesmí život znepříjemňovat.

5. Najděte si svou cestu k vyplnění svého cíle, svého snu. To, jak to dělá „soused“, nemusí být zrovna to nejlepší pro Vás.

6. Buďte trpěliví. Vždyť 20, 30, 40 let jste se jen „chystali“, tak se to nesnažte napravit za jeden měsíc.

7. Vydržte. Nenechte se odradit malým neúspěchem. Rozhodli jste se dodržovat zdravý životní styl a neudrželi jste se na oslavě od svíčkové a dortíku?! Nevadí. Nevyčítejte si to a neberte tento prohřešek jako konec svého snažení se slovy „A stejně to nemá cenu…“.

8. Svěřte se svým cílem nejbližším a požádejte je o podporu.

9. Nikdo za vás vaše předsevzetí do úspěšného konce nedotáhne, vždy to bude jen a jen na Vás. Jen vy jste zodpovědní za výsledek.

10. Buďte šťastni za každý krůček a pozitivně přijímejte vše, co Vám život přináší.