Zatočte s jarní únavou

spánek e1582268505894

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Podle čínského pentagramu začalo období jater. Ta patří v těle k nejdůležitějším orgánům – metabolizují základní živiny a odbourávají pro tělo nepotřebné látky. S okruhem jater se pojí celá řada podřízených orgánů, například žlučník, dále nadledvinky, oči, nervový systém a další. Jak poznat že jsou naše játra přetížená?

 Na játrech se velmi podepisuje „životospráva“ moderní doby – tedy nedostatek spánku, stres, ale také častější konzumace alkoholu či užívání léků. Naslouchejme svému tělu a dopřejme mu odlehčení. Optimální je kombinace úpravy jídelníčku, drobných změn životního stylu a očistné kúru z přírodních doplňků stravy.

Jaké jsou signály, že jsou játra přetížená?

Změny na pokožce

Všímejte si své kůže, právě na ní jsou často vidět příznaky problémů s játry. Svědivá, na dotek velmi citlivá pokožka, která se snadno zanítí je prvním signálem. Změnit se může i její barva, je lehce do žluta, stejně tak se mohou zabarvit i prsty či nehty.

Dlouhodobá únava

Pokud se cítíte unavení i po dostatečně dlouhém spánku, jste stále bez energie a občas se cítíte i malátní, zpozorněte, nemusí se jednat o klasickou únavu. Přetrvávající únava bez zjevné příčiny je vždy vztyčeným ukazováčkem.

Oči

Oko do duše okno, říká se. Pokud trpíte na časté záněty spojivek, slzení očí, zarudnutí, šeroslepost, světloplachost a další, tak je nejvyšší čas detoxikovat svá játra. I náhlé zhoršení zraku může být znamením, že jsou játra oslabená.

Změny ve vylučování, bolesti břicha

Buďte pozorní při návštěvě toalety. Pokud nastanou nějaké změny stolice, která má zvláštní šedou barvu, či je krvavá, zbystřete. Stejně tak za tmavou močí nemusí být jen nedostatek tekutin.

Bolesti v podbřišku, časté pocity nafouknutí (které až ztěžuje dýchání) mohou být důsledkem otoku způsobeného nahromaděnými tekutinami v břišní stěně.

Hněv

Játra nejvíce oslabuje emoce vzteku, nervozity či agrese. Pokud cítíte, že jste často ve vysokém napětí, aniž byste k tomu měli nějaké větší podněty, cítíte se podrážděně a máte tendence ke vznětlivosti, potřebují vaše játra pomoci!

Redakce Joalis