Vývoj nemocí

nemoc

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Již delší dobu tříbím myšlenky, které by dokázaly upozornit na zvětšující se problém lidstva.

Hromadné jevy

Kdykoliv se v historii vyskytne jev, který je hromadný, přehnaný, jev, který naruší rovnováhu v přírodě, ve společnosti, vždy dojde ke katastrofě. Ona katastrofa na sebe bere různou podobu, ať je to potopa, zemětřesení, požár, nebo se přežene mor, tyfus či jiná epidemie. V tuto dobu nás trápí koronavirus.

V místě konfliktu vznikne válka, v těle se objeví zánět, dojde k destrukci, ke zničení, ke smrti, k zániku. Potopa nečistotu spláchne, požár spálí, co přijde do cesty. Na nevhodné chování lidí – na promiskuitu přijde metla – syfilis, kapavka, AIDS či HPV – tzv. sex virus nebo jen „obyčejné chlamydie“.

Jeden z nich

Takovým signálem pro blížící se katastrofu je hromadné užívání hormonální antikoncepce. Tiskové zprávy píší o dvou miliardách žen, které ji na naší planetě užívají. 

V historii se používal pojem znečištění. Říkalo se, že ten člověk je nečistý.

  • Kdysi ve středověku byl velmi rozšířen svrab – jeho dnešní podoba je ve formě ekzému a podobných svědivých nemocí. 
  • Kdysi tolik rozšířená syfilis je původcem pro nemoci, které jsou charakteristické různými výtoky.
  • Tuberkulóza zase dala podklad pro kašel, dušnost, astma – plicní nemoci.
  • Nemoci, které se dostávají do chronického stavu a které jsou potlačovány různými léky a nejsou léčeny od příčiny, se postupně mění v nemoci rakovinné.

Často jsou charakteristické původy nemocí překříženy a prokombinovány.

  • AIDS pokrývá nemoci, kde je totálně zdevastovaný obranný systém člověka.
  • V dnešní době narůstají autoimunitní nemoci a je to opět popsané prokombinování. Imunitní systém je v chaosu a místo toho, aby tělo chránil, snaží se jej zničit. Čili funguje sebedestruktivně.
  • Je také charakteristické, že často vlastně nevíme, co je podkladem nemoci, a je to právě díky vyspělé medicíně a užívaným velmi účinným lékům, jako jsou kortikoidy, imunosupresiva, ale také antibiotika. Nemoc se díky nim zastaví, nelze však hovořit o vyléčení, protože onen základ stále existuje, jen čeká na příležitost, aby se mohl proměnit v novou a současně horší nemoc.

Z tohoto pohledu se generační užívání nepřirozené, syntetické hormonální antikoncepce jeví jako základ pro novodobé lidské trápení. Pravděpodobně bude mít podobu hrozivou – dotýkající se podstaty lidstva – to je neschopnost rozmnožování.

Výchova mladých lidí odbočila od principů vytváření rodiny jako základu pro zachování rodu. Význam sexu je v dnešní době zcela jiný. Rodiče považují za splnění svého úkolu, když docílí, aby jejich 16letá dcera navštívila gynekologa, který jí nasadí hormonální antikoncepci, a tím se zajistila před nechtěným otěhotněním.

Úskalí

Často se setkávám s tím, že zpočátku se užívá hormonální antikoncepce, aby dítě nebylo, jde o tzv. plánované rodičovství, a potom, když je očekáváno, nejde to, protože jsou různé potíže. Hlavním mechanizmem účinku hormonální antikoncepce je totiž útlum ovulace, to dělají progestiny, a estrogenní složka zajišťuje především pravidelnost cyklu. Po vysazení může logicky dojít k selhání této účinnosti. A vaječník pak není schopen sám produkovat vajíčko. Žena, která užívala hormonální antikoncepci, najednou nemůže otěhotnět.

Myslím si, že se najde hodně lidí, kteří s tímto článkem nebudou souhlasit. Každý má právo se na věc dívat svýma očima. Smyslem je ukázat jiný pohled na vývoj nemocí od historie po dnešní dobu, pohled, který není uveřejňován v běžných mediích.