Vakcína proti prasečí chřipce – deset věcí, které o ní zřejmě nevíte

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

… Měla hrozný strach z chřipkové nákazy. Zašla se tedy zeptat svého lékaře, co by měla dělat. On si nenápadně připravil stříkačku s vakcínou a zabrumlal: „Má drahá, na to nemám řešení.“… Přestaňme chodit kolem horké kaše: vakcíny proti prasečí chřipce, připravované k masovému očkování dětí i dospělých nebyly a ani nebudou testovány. Dokonce i v Evropě, kde bývají očkovací látky proti chřipce typicky testovány na stovkách (nebo tisících) dobrovolníků, než jsou masově nasazeny, dostali jejich výrobci od EMEA (the European Medicines Agency) svolení k úplnému vynechání testů.

A lidé se překvapivě snadno vyrovnávají s tím, že se nechají očkovat i s ohledem na chybějící testy bezpečnosti této vakcíny. Když ve Spojených státech avizoval NIH (the National Institutes of Health) počátek zkoušek této vakcíny od srpna, zaplavily jej vlny telefonátů a mailů od lidí, kteří chtějí naléhavě sehrát roli pokusných zvířat. Účinek strachu, který přihání lidi ke stádové vakcinaci je prostě ohromující…

Ještě k situaci v Evropě: každý z očkovaných se stane podobný pokusnému králíkovi, protože vakcína nebude vůbec testována. A co je ještě horší – evropské vakcíny budou používat adjuvanty (přídavné látky, jejíchž úkolem je zvýšení účinnosti účinné látky).

Je potřeba obzvlášť zdůraznit, že zatím nejsou k dispozici žádné statistické údaje u použití adjuvantů u dětí a těhotných žen – což jsou dvě skupiny, na které je nejvíc zaměřena pozornost těch, kteří prosazují masovou vakcinaci. To vede ke zneklidňující domněnce, že by se taková vakcinace mohla stát novou katastrofou medicíny. Ve hře jsou netestované a neověřené léky. Jejich ingredience jsou potenciálně nebezpečné a u adjuvantů v Evropě je podezření na to, že způsobují neurologické komplikace.

Paralýza způsobovaná vakcínami
Zřejmě vám nemusím příliš připomínat, že v r. 1976 hromadná vakcinace způsobila stovkám lidí nenávratné poškození nervového systému a mnozí byli nakonec paralyzováni. Lékaři samozřejmě dali této nemoci jméno, aby to vypadalo, že vědí, o čem je řeč: Guillain-Barreův syndrom. (Je příznačné, že to nikdy nenazývali „syndrom toxické vakcíny“, protože to by bylo příliš informativní.) Zůstává tu ale stále skutečnost, že lékaři nikdy nezjistili, jakým způsobem v té době způsobovala vakcína tyto těžké problémy a zda se něco podobného nemůže opakovat dnes. Naopak všichni lékaři a propagátoři vakcinace budou nepochybně popírat jakoukoliv spojitost mezi vakcinací a paralýzou. (Totéž se odehrává i dnes v debatě nad hromadnými vakcinacemi a výskytem autismu: absolutní popření)

Skutečnost je taková, že existuje hodně věcí, které vám reprezentanti zdravotní prevence o chystané vakcinaci proti prasečí chřipce nikdy neřeknou. Pro vaše pobavení jsem sepsal 10 nejzřejmějších z nich.

Deset věcí, které zřejmě nevíte o vakcíně proti prasečí chřipce (A nedozvíte se je ze žádných oficiálních míst…):

1 – výroba vakcín byla „uspíšena“ a tyto nikdy nebyly vyzkoušeny na lidech. Chcete hrát úlohu pokusných zvířat pro farmaceutické výrobce? Jestliže ano, postavte se do řady k vakcinaci letos na podzim…

2 – vakcíny proti prasečí chřipce obsahují nebezpečné adjuvanty (přídavné látky, jejíchž úkolem je zvýšení účinnosti účinné látky), způsobující zánětlivé nemoci těla. Ty jsou podezřelé ze způsobování autismu a některých neurologických potíží.

3 – vakcína proti prasečí chřipce by mohla ve skutečnosti zvýšit riziko úmrtí na tuto nemoc tím, že mění (nebo potlačuje) odezvy vašeho imunitního systému. Není žádná jistota, že by i běžná vakcinace nabízela nějakou významnou ochranu pro lidi, kteří se nechávají očkovat. Tyto vakcíny jsou něco jako babské koření (snake oil) v moderní medicíně.

4 – lékaři dosud neznají důvody, proč protichřipková vakcinace v roce 1976 způsobila paralýzu u mnoha lidí. A to znamená, že ve skutečnosti nelze zaručit, že nově připravovaná vakcína nezpůsobí obdobné devastující vedlejší účinky. (A neprobíhá ani žádné takové testování…)

5 – i kdyby nová vakcína způsobila vaši smrt, její výrobci neponesou žádnou odpovědnost. Vláda USA jim zaručila plnou imunitu pro případy jejího selhávání. Díky tomuto bianko šeku nemají výrobci léků žádný stimul, aby dbali na bezpečnost očkovací látky. Budou placeni pouze za vyrobená množství a nikoliv za bezpečnost (nulová odpovědnost)

6 – žádná vakcína proti chřipce nepůsobí tak účinně jako vitamín D. To je nepohodlný vědecký fakt, který americká vláda, FDA (The Food and Drug Administration – agentura pro dohled nad potravinami a léky – pozn.překl.) i velcí producenti léků potřebují lidem zamlčet.

7 – i kdyby byla vakcína proti chřipce účinná, pak podle teorie pravděpodobnosti platí, že když se nechá očkovat každý kolem vás, vy už to nebudete potřebovat! (Protože pak se nákaza už nemůže šířit v populaci, ke které patříte.) Pokud tedy věříte v účinnost vakcinace, je potřeba jen přesvědčit přátele kolem sebe, aby se nechali očkovat…

8 – výrobci léků nyní vydělávají miliardy dolarů z produkce injekčních vakcín proti prasečí chřipce. Ty peníze ale pochází z vaší kapsy – i když se nenecháte očkovat – protože je to hrazeno z peněz daňových poplatníků.

9 – pokud lidé začnou umírat ve velkých počtech na prasečí chřipku, bude jisté, že mnozí z obětí prošli vakcinací. Lékaři to budou vysvětlovat logikou, kterou nám podsouvají farmaceutičtí výrobci: „Počet zachráněných je větší než počet ztracených.“ A slovo „zachráněný“ je v takovém případě naprostou fikcí… a existuje pouze v jejich pokroucené představě.

10 – centra pro vakcinaci, která vyrostou po celém světě v následujících měsících, nejsou naprosto neužitečná: poskytnou nám snadný způsob, jak odlišit velké skupiny skutečně hloupých lidí. (Je jen škoda, že není možné je nějak označkovat, abychom před nimi byli příště na pozoru…)

Říká se, že loterie je daň pro lidi, kteří nerozumí matematické statistice. A podobné platí i o vakcínách proti chřipce – je to daň pro lidi, kteří nerozumí, co je to opravdová péče o zdraví.