Vakcína proti HPV – vážné problémy po vakcinaci: ztráty vědomí, krevní sraženiny, úmrtí a další

cm vakcina

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Už od prvního pohledu se jeví nově publikovaná studie z 19. srpnového čísla časopisu the Journal of the American Medical Association (JAMA) jako kamufláž zakrývající nebezpečnost kombinované vakcíny proti papillomaviru (HPV – human papillomavirus) – známé pod názvem Gardasil. Tento lék obdržel v USA licenci od FDA (Food and Drug Administration) v červnu 2006 a je určen dívkám a mladým ženám ve věku od 9 do 26 let.

Tato halasně propagovaná vakcína byla vytvořena pro prevenci infekce celkem čtyř typů viru HPV: typy 16 a 18 vyvolávají rakovinu děložního čípku a typy 6 a 11 jsou zase nejčastějšími typy, které způsobují bradavice na genitálech. Zpráva publikovaná v JAMA říká, že nepříznivé jevy u Gardasilu, které byly zaznamenány zpočátku, se vztahovaly na shromážděné údaje ze starších období – ještě než byl její vývoj dokončen a vakcína mohla být označena za dostatečně bezpečnou pro široké nasazení u mladých děvčat. Avšak její pozorné pročítání ukazuje na některá znepokojující fakta.

Jak server NaturalNews již dříve uváděl, tato vakcína už vyvolala neobyčejně vysoký počet  případů nepříznivých vedlejších účinků (viz např. článek www.naturalnews.com/026722_Gardasil_HPV_cervical_cancer.html). A nyní se znovu uvádí, že vakcína proti HPV neočekávaně vyvolává případy ztrát vědomí a život ohrožujících krevních sraženin. V prohlášení médiím je však uváděno, že tyto události jsou „disproporční“ – což má vyvolat zdání, že se jedná o zřídkavé vedlejší účinky. Avšak při pohledu na čísla je uváděno celkem 12 424 případů nepříznivých reakcí na vakcínu proti HPV a z toho 772 (tj. 6,2 %) bylo závažných a mezi nimi se vyskytlo 32 případů úmrtí.

Mezi další problémy vyvolané touto vakcínou patří lokální reakce kolem místa vpichu, kožní vyrážky, zvracení, závratě, bolesti hlavy a dokonce i tzv. Guillain-Barreův syndrom (porucha tělesného imunitního systému, který se obrátí proti perifernímu nervovému systému a může vést až k paralýze) a anafylaktický šok (hypersenzitivní reakce, která způsobuje náhlé úmrtí). Jak zrovna nedávno uvádělo zpravodajství CBS, dospívající dcera lékaře Dr.Scotta Ratnera byla jednou z těch nešťastnic, která těžce onemocněla chronickou autoimunitní nemocí myofascitidou poté, co jí byla aplikována první dávka Gardasilu. V Interview sdělil Dr.Ratner reportérovi CBS, že onemocnění jeho dcery je natolik neurologicky závažné, že „by pro ni snad bylo lepší, kdyby dostala rakovinu děložního čípku, než se nechat očkovat Gardasilem“.

Jeden z vedoucích výzkumníků z týmu pro vývoj Gardasilu tento týden vyšel na veřejnost s prohlášením v CBS news, že zatím nejsou k dispozici žádné údaje dokládající účinnost této vakcíny po uplynutí pěti let. To může mít za následek, že pokud je 10-leté dívce aplikována vakcína a je tak vystavena nebezpečí vážných a někdy i život ohrožujících vedlejších účinků, vakcína sama ji možná poskytne ochranu jen do období začínajícího dospívání nebo rané dospělosti.

Co však dělá z debaty o Gardasilu poněkud bláznivou záležitost je fakt, že studie ukazují u 70 až 90 procent lidí nakažených virem HPV jejich schopnost přirozeně přemoci tuto nákazu v průběhu dvou let – a to i bez pomoci léků nebo vakcín! Takže ta nejefektivnější ochrana před problémy, způsobovanými HPV, je zabránit opakované nákaze např. tím, že se vyhýbáte promiskuitě, nechráněnému sexu (i když kondom neposkytuje 100% ochranu) a udržováním silného tělesného imunitního systému s pomocí zdravé výživy, cvičení a přiměřeného slunění.

V komentáři, který byl doplněn ke zveřejněné studii v JAMA vyslovuje své znepokojení Charlotte Haug, M.D., Ph.D., M.Sc., z The Journal of the Norwegian Medical Association (Oslo). Nelíbí se jí především agresivita propagace vakcíny Gardasil: „Zda stojí za to podstoupit riziko vakcinace, nezáleží pouze na absolutním riziku, ale také na vztahu mezi jejím potenciálním rizikem a potenciálním přínosem. Pokud budou potenciální přínosy značné, většina lidí bude ochotná přijmout i rizika. Avšak čistý přínos vakcinace proti viru HPV je pro ženu nejistý. Dokonce i kdyby byla trvale infikována virem, téměř jistě u ženy nedojde k rozvinutí rakoviny, pokud dochází na pravidelná vyšetření …