Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Článek upozorňuje na fenomen dlouhodobě působícího chladu a na jeho souvislost s dalšími onemocněními. Chodíte doma bosi? Že je to příjemné, když je horko? Ale nepříjemné možná budou poté následky… Bosi nebo naboso můžete bezpečně chodit venku a dokonce se tak můžete ozdravit třeba pravidelným vyběhnutím ráno do orosené trávy. Ale v komorních podmínkách, v domech, které jsme si pro sebe my lidé nastavěli, probíhá proces cirkulace vzduchu a energií komorněji a je dokonce nebezpečnější.
Pod okny a pode dveřmi táhne TRVALE nenápadný studený proud, který ochlazuje prsty, paty, chodidla. A co udělá obvykle ochlazovaný materiál? Stáhne se. A lidská noha, svaly, Achillova šlacha? Stáhnou se do křeči, šlacha může prasknout…. A křečové žíly? Totéž, je to jen následek těchto procesů. Když je nohám zima, předpokládá se i klid. Ale my v tom chladu nutíme svaly a žíly pracovat. Samozřejmě tu hrají roli i další příčiny, zvláště ty duchovní. Ale všechno spolu nějak souvisí, jak se říká…
Na chodidlech jsou, jak je známo např. z reflexologie Ing. Janči, reflexní plošky všech našich důležitých orgánů. Přes ně (např. zvláště pěkně velké zóny obou ledvin) působí chlad reflexně i na naše orgány. Co naplat, že třeba nosíme sandály, když nám táhne na prsty a paty! Co naplat, že máme na nohou ponožky, před chladem nás NESTAČÍ ochránit. Jedině v celkové obuvi bez děr máme naději, že se trvale neprochladneme!
A co malé děti, které si hrají na koberci s autíčky? Ty tak často trpívají rýmami a kašlem, viďte? A stačilo by, kdyby si hrály na vyvýšeném místě např. rozloženém gauči, na nožkách, kde chlad už nemá šanci – táhne pod ním.
Této teorii odpovídají staré domy v Německu, kde pod okny a pod dveřmi bývají vidět mřížky – naznačují, že jde o dvojí podlahu, chlad proudí pod tou horní vrstvou. Ale my můžeme chránit své zdraví bez stavebních úprav jen tím, že nakoupíme celkovou obuv všem členům rodiny a dětem nastěhujeme do hracího koutku velký gauč na nožkách!
A když je Vám horko? “Odvětrejte“ rozhalenkou, výstřihem, vlažnou sprchou, či vlažným nápojem. Studeným nápojem byste si prochladili okolí hltanu, horní cesty dýchací.
A co v ložnici? Táhne Vám např. na levou stranu Vašeho těla celých 8 hodin spánku a oslabujete tak její energetiku?
Ode dneška ne. Pokud instalujete na noc ke dveřím a oknům „žížalky“ – tedy dlouhé vycpané polštářky, třeba v podobě zvířátek.
Ke mně tato informace přišla v odpověď, proč místo pohmožděniny na levé ruce mohla přijít rovnou zlomenina…
Ano, nemoc ani úraz není žádná náhoda a má mnoho souvislostí s naším životním stylem a souborem podmínek, ve kterých žijeme. Ale můžeme to změnit…