Stříbrné tonikum – pomocník pro zdravou pleť

cm kraska2

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Stříbro jako antibakteriální prostředek k dezinfekci a sterilizaci vody se používá již odedávna (Egypťané, Arabové, Římané). Používalo se také k hojení popálenin, vředů, ran a proleženin. K opětovnému využití stříbra došlo na počátku 60. let 20. století, kdy chirurg Moyer aplikoval dusičnan stříbrný se silnými bavlněnými obvazy, a to s velmi dobrým účinkem proti Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus a Streptococcus spp. Stříbro je jeden z nejsilnějších prostředků proti drobným mikroorganismům, s velmi silným účinkem proti bakteriím a virům.

Hlavní předností stříbra při použití in vitro je výjimečně široké antibakteriální spektrum bez vytváření odolnosti proti jeho působení; stříbro interferuje s transferem elektronů bakterií, narušuje replikaci buněk prostřednictvím vázání na bakteriální DNA, pojí se s buněčnou blánou, a díky tomu narušuje jak tuto blánu, tak receptory na úrovni buněk. Stříbro se pojí se sulfhydridovými skupinami (SH) a zpomaluje bakteriální dýchání.

Koloidní stříbro účinně redukuje počet bakterií v ráně. Díky svému bakteriocidnímu účinku předchází a omezuje kolonizaci a infikování rány a v návaznosti na to urychluje proces hojení. Antibakteriální účinek stříbra je zvláště důležitý v případě vleklé přítomnosti bakterií, které zpomalují proces hojení. Působí také protizánětlivě, antibakteriálně a proti-hnisavě. Sloučeniny stříbra mají silný antibakteriální účinek (antiseptický a dezinfekční), a dále stahující a lehce olupující účinek.

Dermatologické zkoušky s použitím preparátu Koloidní stříbro prokázaly, že je tento preparát bezpečný při zevním použití, protože nevyvolává příznaky subjektivního, stejně jako objektivního podráždění pokožky a je dobře snášen.

Co se týká bezpečnosti, zkoušky prokázaly, že Koloidní stříbro:

  • nevysušuje pokožku,
  • nevyvolává olupování epidermu,
  • nevyvolává svědění pokožky,
  • nevyvolává stahování pokožky,
  • nevyvolává červenání pokožky,
  • nevyvolává pálení pokožky.

Při zkouškách bylo také zjištěno, že Koloidní stříbro – kosmetický přípravek k péči o chodidla, má vhodnou formu podání (90%), konzistenci (85%), barvu (85%),  intenzitu vůně (75%), dobře se roztírá po pokožce (90%) a vstřebává (95%), hydratuje (80%) a vyhlazuje pokožku (85%), zlepšuje pevnost pokožky (80%), změkčuje pokožku (80%), urychluje hojení odřenin (80%), redukuje produkci potu (75%), absorbuje pot (90%), odstraňuje nepříjemný zápach chodidel (90%), přináší úlevu unaveným chodidlům (85%), změkčuje ztvrdlou kůži na patách (80%) a je vydatný (90%).

Ag 100 – kosmetický přípravek na chodidla má vhodnou formu podání a konzistenci. Má pěknou barvu. Dobře se roztírá po pokožce a dobře se vstřebává. Při použití je vydatný. Koloidní stříbro redukuje produkci potu a předchází vzniku nepříjemného zápachu. Chodidla si udržují svoji svěžest. Preparát navíc změkčuje ztvrdlou kůži na patách a urychluje regeneraci drobných poranění pokožky, jako jsou odřeniny.

Výsledky zkoušek potvrzuji, že:
Stříbro normalizuje činnost potních žláz, chrání pokožku před nadměrným pocením, předchází podráždění a ničí bakterie, které způsobují rozklad potu. Díky regulaci produkce potu současně chrání kožní póry před ucpáváním, umožňuje řádné dýchání pokožky a předchází také zánětům a poškození potních žláz. Stříbro stimuluje proces regenerace buněk, chrání pokožku před vlivem škodlivých vnějších faktorů,  rovněž zajišťuje správnou úroveň hydratace pokožky a reguluje tloušťku zrohovatělé vrstvy kůže.

Víte, že v 19. století se koloidní stříbro všeobecně používalo v boji proti mykotickým infekcím pokožky a nehtů. Stříbro v jakékoliv podobě nelze aplikovat u pacientů alergických na stříbro.

Přípravky Koloidní stříbro naleznete v naší nabídce.