Skutečná historie: infekční nemoci ve 20.století nebyly zastaveny vakcínami

cm dite ockovani

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Běžný mylný názor o vakcínách se nám snaží namluvit, že tyto byly primárně důvodem rapidního a trvalého poklesu četnosti infekčních onemocnění v první polovině 20. století. Nestranný pohled na statistiky ale ukazuje, že nemoci, jako je dětská obrna, břišní tyfus, spalničky nebo tuberkulóza, už byly na výrazném ústupu dávno předtím, než vznikly vakcíny. Skutečnou příčinou tohoto jevu bylo spíše zlepšení hygieny a stravování.

Údaje sebrané v NHF (the National Health Federation) a předložené na webu RenewAmerica.com autorkou Cynthií A. Janakovou nám nastiňují skutečnost, že prakticky každé závažné infekční onemocnění bylo ve 20. století už na ústupu, když na scénu přicházela odpovídající vakcína. Tato skutečnost je jasně doložena v grafech od NHF, které obsahují statistiky přežití, převzaté z oficiálních záznamů o zdraví Američanů.[1]

Z těchto statistických údajů tak můžete zaznamenat, že například četnost úmrtí na záškrt se v roce 1920 snížila už na polovinu a teprve pak byla zavedena vakcinace. Stejná situace byla i v případě černého kašle i spalniček, neboť vakcíny proti nim se objevily až po roce 1940, resp. 1963.

Některé vakcíny proti infekčním chorobám ve skutečnosti způsobovaly nárůsty počtů úmrtí

Další důležitou informací o vakcínách je ta, že některé z nich se ukázaly být ve skutečnosti spouštěči prudkých nárůstů úmrtnosti, jež přišly po jejich počátečním zavedení. Pokud se podíváme například na zavedení vakcín proti záškrtu v roce 1920, zaznamenáme u této nemoci významný nárůst úmrtí, po kterém až následně přišel pokles, jenž by ze statistického pohledu měl přijít už před vlastním zavedením vakcíny. Podobný výkyv byl zaznamenán třeba i v případě zavedení vakcíny proti černému kašli.

„Většina lidí stále věří tomu, že vítězství nad infekčními chorobami se v minulém století dostavilo díky vynálezu imunizace. A přitom choroby, jako je cholera, břišní tyfus, tetanus, záškrt nebo černý kašel už byly dlouho na ústupu i předtím, než se vakcíny proti nim staly dostupnými. Tohoto stavu bylo zjevně dosahováno zlepšením hygienických podmínek, likvidace odpadů, distribuce potravin a vody,“ píše autor Dr. Andrew Weil ve své knížce Health and Healing.

Dokonalou ilustrací této zásadní skutečnosti je třeba i tyfová horečka, která takřka úplně vymizela v období 1920-1960, aniž by se proti ní použila příslušná vakcína. Podobně to dopadlo i se spálou, která byla přirozeně vyhlazena, aniž by tomu napomohla nějaká vakcína, jak se můžete dozvědět z několika dalších přesvědčivých statistik.[2]

Když vás tedy bude někdo příště přesvědčovat o pravdivosti dogmat o vakcínách, jež vychází z tvrzení, že vakcíny zachránily svět od infekčních nemocí, odkažte jej prostě na reálná historická data, která jasně ukazují, že tomu tak ve skutečnosti vůbec nebylo. Odhalení takovéto pravdy ale vůbec nemusí být lákavé pro průmysl vakcín a jeho korporátně-politické spojence, kteří těžce profitují právě díky neustále rozšiřovanému mýtu o tom, že „vakcíny ukončily šíření infekčních nemocí“. Pokud se vám podaří vidět tuto problematiku z jiného úhlu, může to ochránit vás i vaše blízké před zbytečnými komplikacemi, které nám vakcíny způsobují.

Použité odkazy:

  1. http://www.healthsentinel.com/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=2654:united-states-disease-death-rates&catid=55:united-states-deaths-from-diseases&Itemid=55
  2. http://www.vaclib.org/sites/debate/web1.html

Další informace:

  • http://www.renewamerica.com/columns/janak/071110