Psorimed – lupénka a ekzémy

cm kozni vyrazka

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Psoriáza neboli lupenka je onemocnění postihující asi 2% populace s nejčastějším výskytem v rozmezí 10 až 30 let. Jsou však i novorozenci s lupenkou a některé výzkumy prokazují genetické zázemí. Nicméně vlastní příčiny známy nejsou, a proto se veškeré hojení soustředí především na potlačení symptomů v obdobích ataků. Symptomatická terapie pak sleduje stupeň postižení, a podle toho se lupenka řeší od mírného opalování až k hormonální, s použitím kortikoidů.

Díky hormonální aktivitě rostlinných silic a jejich přirozenému působení na správnou reprodukci buněk, je aroma-terapie v symptomatické, ale pravděpodobně i kauzální terapii lupenky, dosti úspěšná. Bioaktivita éterických olejů je zvláště významná pro podporu autoimunitních procesů a hormonální rovnováhu. Tento přirozený vliv rostlinných látek je pro onemocnění, jako je lupenka, důležitý z důvodu prakticky neexistující tradiční kauzální terapie. Rostlinné silice jsou pletí plně akceptovány, ale pouze ve vysokých ředěních v rostlinných olejích, které slouží jako ideální nosiče. Ty také samy slouží jako podpůrné hojivý prvek při dermatitidách, ekzémech a lupence.

PSORIMED – balzám na lupenku
Lupenka je úporné a nepříjemné onemocnění s nímž se jen těžko bojuje. Ať už jsou jeho příčiny jakékoliv, jde vždy také o nápravu jeho vnějších estetických projevů. Překotné a narušené množení kožních buněk, způsobující ztluštělní kůže a následné odlupování, může být mírněno a v lehčích případech odstraněno látkami s cytofylaktickým účinkem (Levandule Barreme, Heřmánek, Růže a další). Tyto éterické oleje pomáhají buňkám ke správnému způsobu dělení bez defektů. Další použité silice (cedrové dřevo, santálové dřevo, citron) a pupalkový olej podporují hojení a brání nepříjemnému svědění a dalším vedlejším příznakům psoriázy. Jde o mimořádně kvalitní přípravek s rychlým účinkem na mnohá další onemocnění pokožky (ekzémy, vyrážky, dermatitidy, záněty a pod.).

Používejte dle potřeby formou potírání postižených míst co nejčastěji.

Složení: olej pupalky, slunečnice, silice růže damašské, citrónu, levandule barreme, santalu bílého, cedru atlas, heřmánku římského, lecitin, vit. E.

Přípravek Psorimed – balzám na lupénku a ekzémy naleznete v naší nabídce.