Propolis – účinný pomocník v péči o problematickou pokožku

cm vceli plast

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

PM Propolisový krém s panthenolem a bambuckým máslem je kosmetický přípravek III. propolisové generace vycházející z tradice včelích produktů a moderních prvků alternativní přírodní kosmetiky v 21.století. Propolis je již od dob faraónů používán v kosmetice pro svoje hojivé, dezinfekční (antimikrobiální) a anestetické účinky. Díky těmto vlastnostem blahodárně působí u širokého spektra kožních infekcí a dermatid (např. psoriáza, akné, herpes atd.) a poranění, proleženin i hemeroidů. Díky přítomným flavonoidům a zinku rovněž vyživuje a vitalizuje pokožku.

Bambucké máslo se vyrábí z plodů máslovníku. Jeho semena obsahují 45 – 60 % rostlinného tuku přírodní vitamíny A, D, E, F. Již od pradávna se využívalo jako balzám na popáleniny a jako ochrana před slunečním záření. Jedná se o komplex antioxidantů a hydratačních komponent, které chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály, zpomaluje stárnutí pokožky a zlepšuje hojení ran. Působí proti volný radikálům, které vznikají z infekčních ložisek a narušují regeneraci buněk a imunitní systém. Podílí se na obraně proti UV záření, má význam při fyziologickém hojení, tvorbě jizev, zpomaluje degenerativní procesy, a přispívá tak ke zpomalení stárnutí pokožky. Obsah nejdůležitějšího antioxidantu, vitamínu E, obsaženého v bambuckém másle, je znásobeno jeho dalším přidáním v čisté formě.

Panthenol neboli pantotenát vápenatý je vitamínem řady B, konkrétně vitamínem B5. Jedná se o vodopropustný vitamín, který se účastní metabolismu všech živin v těle. Panthenol aplikovaný jako součást tohoto krému se podílí na zlepšení kvality kůže a nehtů.

Unikátní složkou krému je žampion Blazeův neboli žampion brazilský. Užívá se zejména v čínské, korejské a zejména japonské medicíně pro svoje stimulační účinky skupiny vyživujících proteinů a biologicky aktivních betaglukanů. Umocňuje biologickou ochranu kožního povrchu před nežádoucími účinky UV záření a patogenních mikroorganismů.

Účinné složky krému ocení osoby z běžnými i komplikovanými dermatidami, suchou či stárnoucí pokožkou, hemeroidy, proleženinami a mechanickým poškozením kůže. Blahodárně působí i u svalových indispozicí.

Přípravek PM Propolisový krém s bambuckým máslem a panthenolem naleznete v naší nabídce.