Přírodní péče o pokožku

cm pletovy krem1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Na naší pokožce jdou vidět změny a výkyvy počasí, špatné stravovací návyky, nedostatek některých vitamínů a minerálů. Dále ji zatěžuje i dekorativní kosmetika (líčidla – make-upy, pudry, stíny..), smog a spousta dalších činitelů, proto je velmi důležité pokožku vyživovat vnitřně i zevně.

K důležitým vitamínům „pro krásu“ patří: vitamín C, A, E, řada vit. B a z minerálních látek je to především zinek.

Vitamíny C, A, E obsahuje v ideálním poměru rakytník řešetlákový. Zinek a měď obsahují dýňová semínka (ideální je hotový dýňový olej). Dále pleti prospívají i lněná semínka (musí být buďto mletá nebo je dobrý užívat lněný olej) pro svůj obsah nenasycených mastných kyselin – omega 3 a omega 9.

Pro zevní zkrášlování pokožky obličeje (ale nejen ho) uvádím pár tipů přírodních prostředků:

VÝŽIVNÁ PLEŤOVÁ MASKA Z OVESNÝCH VLOČEK A MERUNĚK
Potřebujeme: 2 polévkové lžíce jemně mletých ovesných vloček, buďto 1 čerstvou nebo 2 sušené, ale nesířené meruňky (nejlépe biokvalita), 2 kapky mandlového oleje.

Postup: vločky přelijeme 1 lžíci vařící vody a necháme 2 minuty odstát, potom přidáme rozmělněné meruňky a mandlový olej. Naneseme na pokožku a necháme 20 minut působit. Místo meruněk můžeme použít i jablka, okurek či rajče.

HYDRATUJÍCÍ MASKA Z OKURKY A TVAROHU
Potřebujeme: 1 tvaroh ve vaničce, čtvrt salátové okurky.

Postup: okurku nastrouháme na jemno a smícháme s tvarohem. Naneseme na pleť a necháme 25 minut působit.

MEDOVÁ MASKA
Potřebujeme: 3 lžíce tekutého medu

Postup: med naneseme dřevěnou špachtlí na obličej a necháme 25 minut působit. Poté opláchneme teplou vodou.

HLUBOCE ČISTÍCÍ MASKA Z JOGURTU A RAJČETE
Potřebujeme: 3 lžíce bílého jogurtu (může být i zakysaná smetana), 1 menší rajče.

Postup: Rajče oloupeme a rozmačkáme, smícháme s jogurtem, naneseme na pleť a necháme 15 minut působit.

Na pokožku má blahodárný vliv i KAKAOVÉ MÁSLO, z kterého si děláme regenerační masku 1x za týden na 20 minut. Dále bychom měli zařazovat do péče o pokožku panenské rostlinné oleje – olivový, mandlový, sezamový, lněný. Tyto oleje jsou plné vzácných látek a ještě působí na pleť velmi jemně a léčivě. Měli bychom je používat pravidelně jak zevně, tak i vnitřně.

Co bych ještě chtěla zdůraznit je pitný režim. Bez kvalitního pitného režimu bude pokožka vždy působit povadle. Proto bychom měli vypít denně 2,5 litru tekutin (nejlépe čisté neperlivé vody, bylinných čajů, bio šťáv), mezi tekutiny rozhodně nepočítáme alkohol, kávu a černý čaj.

Celková nabídka kosmetických přípravků.