Pokoj plný energie

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Umíte odpočívat? K regeneraci sil nestačí jen vyčlenit si čas, důležité je najít i způsob, který je vhodný právě pro vás. Správný odpočinek má být stejně pestrý, jako správná strava.

Moderní člověk žijící moderním způsobem života bývá dříve či později zasažen syndromem vyhoření. Vplíží se nepozorovaně a nevybírá si. Postihuje starší i mladé, muže i ženy. Dlouhodobě neřešený a potlačovaný psychický stres si v sobě střádáme, když na jednu stranu musíme pod tlakem podávat maximální výkony, ale na stranu druhou neumíme „vypnout“.

 

Naštěstí už se lidé naučili věnovat pozornost sobě. Snaží se své vysoké pracovní nasazení vyvážit odpočinkem. Hledají nejlepší způsob, jak toho dosáhnout.

 

Umění staré tisíce let

Jednou z cest je prastaré čínské učení feng-shui. Zabývá se vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostředí tím, že umožní nerušené plynutí energie čchi. Vychází z teorie pěti živlů (oheň, kov, voda, země a dřevo) a z myšlenky, že teprve propojení protikladů (známý princip jing a jang) symbolizuje dokonalý soulad a vyváženost.

 

Harmonické životní prostředí pozitivně působí nejen na celkovou pohodu, ale i na náš zdravotní stav. Že je tomu opravdu tak, můžete si vyzkoušet v Lázních Teplice nad Bečvou.

 

Dejte mi tři dny pokoj

Připravili tady pro vás naprosto originální pobyt. Ubytují vás v jedinečném pokoji zařízeném podle zásad feng-shui. Díky tomu navodí tu správnou klidovou atmosféru, při které dostanete do rovnováhy svou fyzickou i duševní stránku. Po třídenním odpočinku budete odcházet jako znovuzrození s přesvědčením, že svůj pobyt chcete co nejdříve zopakovat.

 

Vedle odpočinku si vychutnáte vybrané lázeňské procedury, jež přispějí k odstranění napětí a stresu. Zároveň celkově uvolní a zklidní vaši mysl. Čeká vás dvakrát bylinná uhličitá koupel se zábalem a půlhodinová relaxace ve whirlpoolu.

 

Dvakrát za pobyt si vychutnáte uvolňující masáž nohou přímo na pokoji. Aby byl váš pobyt co nejpříjemnější, jako bonus si můžete zajít třikrát vždy na hodinu zaplavat do bazénu.

 

Plná penze je připravena podle vyvážených dietních receptů. Ranní meditaci nemusíte přerušit, protože snídani vám obsluha přinese až na pokoj. Stejně, jako večeři. Můžete se tak naplno věnovat svým individuálním večerním aktivitám. A pro klidné spaní dostanete navíc šálek meduňkového čaje.

 

K vaší relaxaci přispěje i příjemná procházka s překrásným výhledem do kotliny Moravské brány, kterou protéká řeka Bečva.

 

Pobyt v sanatoriu Moravan začíná večeří a končí poslední den po obědě. Jeho cena se pohybuje od 4185 Kč.