PH – proti překyselení organismu

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V současnosti se velmi diskutuje o problému překyselení organismu. Tato teorie jako příčinu mnoha zdravotních problémů označuje zásadní věc – chronické překysel-ování organismu, což zhoršuje zdravotní situaci jak každé buňky, tak i tkání.

Toto překyselení dokáže demineralizací a svým dalším působením poničit vlastně cokoliv v lidském organismu a zapříčinit či podpořit vznik nejrůznějších onemocnění. Dokonce v souvislosti s volnými radikály bývá uváděno, že se může podílet na vzniku rakoviny. Proto, abychom měli přehled o stavu kyselosti organismu, doporučuje se každý den ráno měřit pH moči. K měření moči je třeba používat pouze tzv. selektivní indikátorové papírky, protože měří mnohem přesněji než v lékárnách běžně prodávané univerzální papírky na měření moči. Selektivní mají podstatně bohatší stupnicí pH. Ke zmírnění těchto potíží (již zmíněná demineralizace) se dá použít přípravek pH.

Tento přírodní přípravek je určen na úpravu acidobazické rovnováhy organismu (překyselení organismu). Neutralizuje škodlivé kyseliny, které jsou často hluboko v tkáních těla. Také zabraňuje vzniku svalových křečí. Rovněž je možno ho použít k doplnění základních organických minerálů.

Obsahuje také vlákninu z čekanky, která podporuje kvalitní fungování trávicího traktu. Dále obsahuje inulin. Inulin je ve vodě rozpustná vláknina s detoxikačním a prebiotickým účinkem. V přípravku jsou použity organické suroviny, které oproti ostatním výrobkům zajišťují metabolické využití vyšší než 90 % (oproti jiným, jejichž využití je 10 – 20 %).

Z minerálních prvků obsahuje draslík, vápník, hořčík a mangan. Dále obsahuje karnitin a z vitamínů vitamíny ze skupiny B – riboflavin (B2) a pyridoxin (B6) a vitamin D3 (cholekalciferol). Přípravek neobsahuje cukr, sladkou chuť zajišťuje stevia rebaudiana, a proto je vhodný i pro diabetiky.

Přípravek je důležitý, protože často ani při nejlepší naší vůli si nedokážeme sestavit jídelníček tak, abychom v něm měli požadované zásadotvorné minerály. Je také důležité zmínit, že na alkalické ovoce a zeleninu je bohatá vegetariánská strava.