Paradentoza – jak se opravdu uzdravit z této nemoci

cm palec nahoru

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Obrátilo se na mne několik čtenářů, které zaujala moje zmínka o úspěšném boji s paradentózou v článku „Úvod do karmické mediciny„. Měli zájem o podrobnosti. Tady jsou:

Základem vyzkoušené péče jsou mnohokrát za den opakované masáže dásní – Kdo je pečlivý může k masážím používat nějakou mechanickou pomůcku, já používám prsty. Jsou živé, citlivé a především jsou stále po ruce. Kdykoliv si vzpomenu (a to je jeden z problémů – VZPOMENOUT SI) – a zrovna se nikdo nedívá – šup s prstem do pusy a masíruji systémem „z růžové na bílou“ = mírným tlakem přejíždět od dásně k zubu – přitlačovat sliznici k čelistní kosti a k zubu.

Dále je vhodné pořídit si „zubní sprchu“ = buď k připojení na vodovodní kohoutek a nebo luxusnější verzi jako samostatné zařízení s nádržkou a čerpadlem. Na konci je v obou případech malá tryska, kterou se prostor mezi zubem a dásní vyplachuje. Zpočátku z úst vytéká dost zkrvavená voda ale jak se paradentóza začne hojit, krve stále ubývá.

Pozor:
Vodní sprcha sama o sobě ale masáž nenahradí!!! – jen ji velmi účinně doplňuje.

Ne jako obecná rada ale jen jako subjektivní informace: Masáž používám i etherické oleje. Osobně používám střídavě tea tree a eucalypth – malou špetkou oleje na špičku prstu dosahuji i příjemného pocitu – protože jsem milovník vůní. Pokud to s etherickými olejíčky chcete zkusit, buďte zpočátku opatrní – ať se jimi nezpůsobíte podráždění sliznice – citlivost na ně je individuální.

To co jsem kolem roku 1980 neměl ještě k dispozici, byla možnost použít účinné přírodní produkty:
Nejnověji jsou vynikající zkušenosti s koenzymem Q10 – v dávkování se názory terapeutů liší – obecně platí čím více tím lépe.


Spolehlivě regenerují a „léčí neléčitelné“ teprve vyšší dávky spočítané na váhu klienta – 30mg na každých 10 kg váhy. To znamená minimálně 6 tablet denně při použití preparátu Q10, s nímž mají naši klienti nejlepší zkušenosti – dokonce toho rázu, že když se snažili přejít na „levnější“ preparáty od jiných firem, dásně se po nějaké době začaly opět zhoršovat a krvácet i při zachování stejného množství denní dávky – počítáno v miligramech na den. Po návratu ke jmenovanému produktu se stav opět zlepšil.

Důvod tohoto rozdílu v účincích preparátů je údajně tento:
Pokud se použije nákladnější způsob – přírodní zdroj, ze kterého ze získává hotový Q1O – je pak na konci výrobního procesu k dispozici čistý Q1O. Pokud se použije levnější technologie semisyntézou z ubichinonů s kratším řetězcem, je na konci procesu směs Q7, Q8, Q9, Q10. Ta je pak vydávaná za samotný Q10, kterého je tam jen část deklarovaného množství – jenže lidské tělo je schopno využít jen tuto „desítku“ a nikoliv kratší řetězce. V konečném praktickém důsledku klient sice konzumuje potřebné miligramy, ale účinného podílu koenzymu Q10 je v nich jen zlomek – a celek pak nevykazuje žádoucí efekt.

Pokud nejde o prevenci ale skutečný boj s nějakou chorobou jednoznačně platí – „drahý“ ale účinný produkt je investice do zdraví – a pak již přestává už platit, že zdraví si za peníze nekoupíš. Zatímco „levný“ preparát, který nepřinese podstatné zlepšení nemoci – takové to „ať to jím nebo nejím, cítím se stále stejně“ – to je ve skutečnosti drahý preparát – protože jsou zbytečně utracené peníze.

„Vyšší školou“ péče o paradentosní dásně představuje snaha o harmonizaci organismu a odstranění poruch které paradentózu vyvolaly:
Z hlediska péče o pátou = krční čakru je to například snaha o zmenšení bioenergitických ztrát:
– znamená to například: MÉNĚ MLUVIT – nemluvit zbytečně, není-li to nutné.

Dalším vydatným pomocníkem v mém boji proti paradentóze jsou asi tři tisíce let staré jogínské „vnitřní“ techniky.
To už jsou postupy, který vyžadují mnohem vyšší nároky na sebekázeň klienta než výše uvedené masáže a výplachy dásní a pravidelná konzumace Q10. Jejich efekt je však universální a použitelný na jakýkoliv zdravotní problém.

Podrobnější návody můžete najít v knihách o józe nebo osobním vyučováním u nějakého SKUTEČNĚ PRAKTIKUJÍCÍHO (!!!) Adepta (protože teoretiků nabízejících nákladné kurzy je stále víc).

Takže jen stručný popis toho co z „vnitřních technik“ používám:

Všechny tři bandhy:

  • „džálanandra bandha“ neboli „bandhu krční páteře“
  • „udijána bandha“
  • „múla bandha“ – dnes moderněji řečeno – aktivace PC svalu pánevního dna.

S tím úzce souvisí i aktivace a usměrnění „hadí síly“ neboli sexuální energie. K tomu mohu s potěšením dodat, že profesor Bernard H. Eggetsberger z jakéhosi vídeňského vědeckého pracoviště potvrdil moderním vědeckým zkoumáním, že tisíce let staré zkušenosti s probuzením a využitím sexuální energie jsou pravdivé.

Předpokládám, že jsem asi potenciální zájemce o regeneraci paradentosních sliznic příliš nepotěšil, pokud očekávali nějakou snadnou napodobitelnou nebo cenově levnou radu.

Ale umění „léčit neléčitelné“ bohužel asi ještě dlouho zůstane těžko dostupnou možností a poctivě připravený koenzym Q10 asi také hned tak nebude cenově levnou záležitostí.