Opět v pohybu? Nutnost dobrého fungování imunitního systému.

klouby2 e1613047862626

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Sportujete rádi a trápí vás bolesti kloubů a svalů? Nebo už nejste nejmladší a začíná se dostavovat bolest kloubů a ztuhlost? V dnešní době jsou lidé podstatně více a déle aktivní, než tomu bylo dříve. Chodíme běhat, jezdíme na kole, plaveme a čím dál více se do obliby dostává také horská turistika. A to vše bychom si přáli dělat co nejdéle. Na druhou stranu naše strava a celkový životní styl je málokdy vyvážený. Nedostatek pestré stravy, námaha, stres a přibývající věk často vedou k nepříjemným bolestem pohybového aparátu, které nás v pohybu výrazně omezují. Jak z toho ven? Pomoci by mohl VitaOrto gel.

Obsahuje proslavenou trojkombinaci účinných látek a to MSM, Glukosamin a Chondroitin. MSM je skutečný regenerátor kloubní chrupavky, jak již dokázala spousta studií. Tato látka je převážně využívaná pro zlepšení zdraví kostí a kloubů, zlepšuje zdraví kůže, detoxikuje a zvyšuje energetickou hladinu.

Glukosamin má přírodní protizánětlivé vlastnosti i účinky proti stárnutí. Napomáhá při léčbě běžných příznaků onemocnění souvisejících s věkem, jako je artritida či osteoartritida. Přispívá také k lepšímu trávení a zdraví střev, pohyblivosti, rozsahu pohybu a všeobecnému zdraví kloubů. Tyto pozitivní účinky má dokonce i u zdravých lidí, kteří nemají žádné chronické kloubní nebo střevní poruchy.

Chondroitin napomáhá spojit molekuly cukru a bílkovin a má tak důležitou roli při udržování strukturální integrity tkáně. Jeho primárním přínosem a mechanismem účinku je stimulace regenerace chrupavky, což je pojivová tkáň, která chrání konce kostí a kloubů.

Méně známou složku, kterou také najdete ve VitaOrto gelu je Boswellia serrata, ta je cennou léčivkou především pro naši pohybovou soustavu. Její protizánětlivé, tišící a zklidňující účinky jsou spásou pro bolavé klouby. Celé tajemství spočívá v kyselině boswellové.

Tiší bolest kloubů i další příznaky zánětu, zmenšuje otoky, zmírňuje ranní  ztuhlost, zlepšuje jejich pohyblivost a zabraňuje ztrátě chrupavčité tkáně. Boswellová kyselina působí v našem těle jako nesteroidní antirevmatikum.

V neposlední řadě, je třeba zmínit,že CBD  má terapeutický vliv na centrální nervovou soustavu (koordinaci pohybu, tlumení bolesti, stabilizace nálady,…) a má výrazné protizánětlivé účinky.

První pocit z VitaOrto gelu je svěže chladivý a hřejivý účinek se postupně objeví po několika minutách. Před první aplikací doporučujeme hřejivý účinek odzkoušet na pokožce předloktí. Určitě neaplikovat po sauně, horké vaně. Určitě je možné použít pod tejpy.

Tak sportu a pohybu zdar! Pravidelnému obzvlášť! 😊