Okruh sleziny a jeho detoxikace

cm slezina1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Slezina, starostlivá matka lidského organismu, je zároveň největším orgánem lymfatického systému, který dokáže vyplavovat toxiny ven z těla. Anebo také nedokáže. Záleží mimo jiné na tom, zda je okruh sleziny bez toxických zátěží. V opačném případě funkce lymfatického systému selhávají. A objevit se mohou i další patálie.

Slezina subjektivně nepůsobí obtíže a bývá spojována pouze s určitými typy poruchy krvetvorby. O to větší dopad má však slezina a její okruh v celostní medicíně.

Věděli jste, že toxická ložiska v tomto okruhu způsobují mimo jiné:

  • snížení imunity
  • výskyt zánětů a infekcí, především borrelie a helicobacteru
  • tvorbu žaludečních vředů
  • potíže se štítnou žlázou

A věděli jste také, že množství toxinů může na slinivku a žaludek „útočit“ z jater? Při detoxikaci je proto potřeba zaměřit se v první řadě na ně a zjistit, zda neobsahují škodná ložiska. Na jejich přítomnost dokáže během několika minut upozornit přístroj Salvia, základní pracovní nástroj všech terapeutů, kteří praktikují metodu CIC, známou po celém světě nejen díky zakladateli Josefu Jonášovi, ale především díky skvělým výsledkům.

Chraňte si tenké střevo!

Možná si říkáte, jak může tenké střevo souviset se slezinou, ale vězte, že podle zásad čínského pentagramu má spolu se slinivkou v okruhu sleziny své nezastupitelné místo. Především v části tenkého střeva zvané kyčelník totiž dochází ke vstřebávání některých výživných látek, vitaminů a minerálů. Vyskytne-li se v této oblasti toxické ložisko, vstřebávání těchto důležitých živin se naruší a důsledky mohou být skutečně fatální. Patří k nim především:

  • vyhublost, nebo naopak přibírání na váze
  • chronický nedostatek vitaminu B a následné poruchy nervové soustavy
  • chronický nedostatek hořčíku a s ním související křeče a poruchy srdečního rytmu
  • chronický nedostatek železa a s ním spojené anemie

Když štítná žláza neposlouchá

Mnoho lidí, především pak žen, má problémy se štítnou žlázou. Tento orgán patří mezi toxicky velmi často zatěžovaný orgán. Zeslabená, nebo naopak zesílená funkce štítné žlázy bývá příčinou různých poruch, jako jsou vypadávání vlasů, zadržování vody, poruchy srdečního rytmu, únava a mnohé další. Také štítná žláza patří pod nadvládu sleziny.

Ať už se toxické ložisko objeví v kterékoli části slezinného okruhu, případně v okolních okruzích, základem je rozklíčovat, které toxiny se v něm nacházejí. Může se jednat o viry, zbytky těžkých kovů, chemikálií a pesticidů, dokonce ani rtuť nebývá výjimkou (příčinou jsou četné amalgámové výplně). Opomenout nesmíme ani toxiny psychické, které se množí vlivem stresu a emocionální disharmonie. Ty bývají v případě oslabení slezinného okruhu pravidlem. Vždyť právě pro slezinu je typický všudypřítomný pocit zodpovědnosti, starostí a neustále se opakujících otázek: Co by, kdyby….

Detoxikace podle CIC v kostce:

  • Nepostradatelné jsou rovněž přípravky k očistě lidské psychiky.
  • Nechtěná ložiska mohou obsahovat toxiny různého typu. Po jejich rozklíčování přicházejí na řadu speciální přípravky k detoxikaci konkrétních toxických skupin.