Okruh jater podle TČM

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Čínský pentagram je základním pilířem tradiční čínské medicíny a také detoxikační metody CIC, která z něj vychází. Na každém z pěti jeho cípů se nachází základní mateřský orgán, skrz něhož prochází energie – ta dobrá, ale také ta špatná. Mateřské orgány ji dále transportují do podřízených orgánů. Na špici pentagramu stojí játra. Nejzatahovanější orgán našeho těla.

Věděli jste, jak ohromnou silou disponují lidská játra? Právě játra ovládají veškeré vazivo v našem těle a také nervový systém. Spolu se slezinou jsou jediným párem orgánů, který má svou vlastní primární energii. A právě odtud se šíří dál, do dalších tkání tohoto okruhu, a brzy také do ostatních orgánových okruhů.

okruhem jater se pojí celá řada podřízených orgánů. Nejtěsněji je s nimi svázán žlučník, dále nadledvinky, oči, nervový systém, mazové žlázy, penis nebo třeba nehtová lůžka.

Játra jsou silná, problémy také

Tradiční čínská medicína i detoxikační CIC metoda jsou si vědomy toho, že drtivá většina zdravotních potíží nevzniká jen tak náhodou. Všechno v našem organismu má svůj vlastní, přesně daný systém. Jakmile je narušen, začne se pozvolna rozpadat, což může trvat několik týdnů, měsíců, ale i let. Vše je se vším propojeno, a proto hledáme-li kořeny problému, obvykle je nenajdeme pouze na jednom konkrétním místě. Tak lehce čitelný a jednoduchý lidský organismus není.

V jaterním okruhu se velice často a rády usazují toxiny přijímané spolu s léky, potravou, dále také toxiny, které se uvolňují při prožívání nejrůznějších emocí… Najít zde můžeme zapouzdřená infekční ložiska i toxiny, které jsou jen tak ledabyle rozsypány… Při cílené detoxikaci je možné všechna tato ohniska problémů najít, a to dokonce i ta, která souvisí s lidskou psychikou.

Pro základní detoxikaci okruhu jater lze v rámci metody C.I.C. využívat preparáty. Jsou zaměřeny na celý jaterní okruh a jeho emocionalitu nikoliv jen játra samotná. Častým projevem zatížení jaterního okruhu jsou různé formy alergií a přemrštěných reakcí.

Kdo trpí nejvíc?

Slabí na játra bývají alkoholici. Také lidé, kteří prodělali například mononukleózu. Ale třeba také ženy, které berou hormonální antikoncepci. Tím však výčet rizikových skupin zdaleka nekončí. Podle dlouholetá Patologickou energii mají ve svých játrech lidé, kteří v sobě často dusí hněv. Lidé, kteří zažívají existenční strach.

Proč právě strach a jaké jsou tělesné projevy toxické zátěže jater, o tom si povíme v některém z dalších dílů našeho seriálu, v nichž také prozradíme šetrné tipy na jaterní očistu organismu.