Odkyselení a remineralizace – Vyzkoušejte, ucítíte změny

cm lotus

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Cílem odkyselení a remineralizace je, aby si naše tělo našlo a udrželo zdraví a my měli radost ze života… Máme pouze jedno tělo a jedno zdraví, o které musíme pečovat. S odkyselením našeho těla se bude naše bytost (tělo i naše energetické vrstvy) opět pohybovat, z hlediska fyziologického, ve zdravém prostředí. Zdravé tělo má hodnotu pH 7,2 +/-0,1. K dosažení tohoto cíle je nezbytné mít zásadité pH a odstranit „toxické“ kyseliny, které tělo uložilo během našeho života.

Odkyselení a remineralizace

Je jasné, že důležité je nejen důkladné čištění těla (uvnitř), ale i doplnění tělu nezbytných minerálů a stopových prvků. To jsou základy našeho zdraví a nezbytnost pro zajištění skutečné léčby.

Způsoby výživy a potraviny, které, i myšlenkově, dodáváme našemu tělu, jsou rozhodující pro to, zda je naše tělo více či méně plné škodlivých látek a neumožňují, abychom udrželi naše pH ve správných hodnotách.

Příliš vysoká kyselost těla je velmi často způsobena naší stravou. Některé potraviny či nápoje jsou pro lidské tělo nevhodné (často jíme příliš mnoho masa, které obsahuje hormony či antibiotika), příliš mnoho kávy (nápoj, který vytváří spoustu kyselosti), příliš nápojů s „bublinkami“, příliš mnoho bílé mouky, cukru, atd…).

Nevhodná výživa vytváří v našem těle příliš mnoho kyselin. To je také způsobeno kvašením, špatným složení našeho jídla, chudou střevní flórou, nedostatkem katalyzátorů či stopových prvků v našem organizmu….

Naše vzteky, obavy, stres, zklamání, naše přehnané očekávání a další psychologické a psychické aspekty mohou také výrazně přispívat ke kyselosti v těle.

ODKYSELENÍ

3 kroky k odkyselení jsou

  • Rozpustit toxické materiály uložené v těle pomocí zásadité směsi (která obsahuje sodík, fosfor, draslík, vápník, hořčík), čímž jsou kyseliny související s minerály v těle uvolněny a mohou být odstraněny z organismu.
  • Neutralizovat kyseliny, tedy jejich vyloučení z těla. Po příjmu zásadité látky (z minerálů a stopových prvků) budou kyseliny neutralizovány a uvolněné. Ale přirozené zásadité potraviny nejsou schopné dosáhnout alkalické úrovně nezbytné k odstranění, proto je třeba pomoci tělu s dodáním vhodných doplňků stravy (stopové prvky, minerální).
  • Odstranit neutralizované kyseliny. Tělo tuto funkci vykoná přirozeně a zcela, pokud má dostatek kapaliny (vody).