Očista organismu

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Současná doba je velmi vhodná pro provádění různých detoxikačních kúr. Očista těla je důležitá, protože se zbavíme nebezpečných plísní, kvasinek, toxinů a těžkých kovů. Dále si vyčistíme střevní trakt, játra, lymfu, ledviny a cévní systém. A co víc, sníží se vysoká hladina cholesterolu, upraví se krevní tlak, obnovíme si funkci střeva i s blahodárnou mikroflórou, kterou potřebujeme, např. ke správnému vstřebávání vitamínů.

Navíc se naše střeva zbaví balastních látek a toxinů. Očistu organismu přivítají také naše játra, která se zregenerují a ledviny zase dostanou novou energii pro svoji činnost. Jak vidíme, očista těla je velmi důležitá, protože nám nastartuje organismus a doplní chybějící energii.

Jak tedy provedeme očistnou kúru?
Na prvním místě bude bezpochyby výživové opatření. Odvážnější z vás mohou zvolit hladovku s příjmem zeleninových šťáv, bylinkových čajů či potravinových doplňků firmy KLAS. Pro ty méně troufalé (modifikace očisty těla pro „moderní dobu“) je nutné pozměnit jídelníček tak, aby odpovídal požadavkům očistné kúry. Nejvhodnější je zapojit do stravovacího režimu zeleninu, ovoce, obiloviny, těstoviny a luštěniny. Omezujeme bílou mouku, bílý cukr, uzeniny, vepřové a hovězí maso, přepalované tuky a sladkosti.

Pitný režim musíme při detoxikační kúře zvýšit nejméně na 3 litry tekutin za den a to proto, aby se rychleji odplavovaly škodlivé látky z našeho těla. Velmi vhodná je pramenitá voda nebo voda roz-mražená. Potřebné je také zařadit do očistné kúry zeleninové šťávy (např. mrkvová, z červené řepy a z okurky). Naprosto nevhodné jsou obarvené limonády a džusy.

Z bylinkových čajů, které podpoří účinnost přípravků firmy KLAS, doporučuji namíchat směs ze 100g kořene pampelišky, 50 g nati truskavce a 25 g nati vřesu. Tento bylinný čaj pak připravujeme takto: na 750 ml studené vody dáme dvě polévkové lžíce směsi a přivedeme do varu. Vaříme jen krátce po dobu 3 minut, pak necháme odvar ještě 15 minut vyluhovat. Cedíme do termosky a popíjíme během celého dne.

Ideální je, když provádíme očistu těla alespoň dva měsíce, ovšem vaše tělo vám poděkuje za každý týden tohoto kompletního „úklidu“. Během očisty můžeme pozorovat různé změny v barvě stolice či moči, můžeme se cítit unavení nebo se může zhoršit pleť. Tyto přídatné příznaky pak postupně ustupují, až zcela vymizí a svědčí o správně provedené detoxikaci organismu.