Nepřítelem potence mužů je stres, pivo, kouření a věk

cm stary muz

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pánové, ruku na srdce, koho netrápí po padesátce poruchy potence. Čím je muž starší, tím se přidávají nejrůznější zdravotní neduhy, jež mohou nakonec souviset právě s poruchami potence. Mohou jimi trpět i mladší muži, zejména při opakovaně prodělaných zánětech močové trubice nebo varlat, po trichomonádové infekci, či po kapavce.

Jestliže se onemocnění močového a pohlavního traktu včas adekvátně neléčí, přejdou do chronického stavu a mohou mít dalekosáhlé následky, včetně neplodnosti.

Poruchy potence mají u mužů celou řadu důvodů, ale až z 80 procent jsou psychického původu. Tady velmi záleží na partnerce, která to musí s mužem umět. Pokud totiž muži klesá potence, pak se to snaží kompenzovat zpravidla tím, že zajde za „profesionálními“ ženami, neboť má zato, že se mu zde dostává od prostitutky odborné pomoci k erekci.

Na poruchách potence se podílí především strach ze selhání. Spouštěčem jsou existenční obavy, zejména opakovaně prožívané stresy z problémů v zaměstnání. Pro muže bývá dost velký problém zbavit se starostí, což se zobrazuje i negativním postojem k sexu.

Častou příčinou poruch potence až impotence, a to nezřídka i u mladších mužů, bývá prožívaná deprese, pocity zoufalství z neřešitelnosti dané situace, nebo hluboký zármutek a další krizové životní situace, při nichž muži ztrácejí chuť (libido) na lásku a sex, tudíž i schopnost erekce – ztopoření pohlavního údu.

Častou příčinou impotence u mužů nad 60 let bývá cukrovka druhého typu (diabetes mellitus). Projevuje se poruchami prokrvování v malé pánvi, které zasahuje i pohlavní ústrojí dříve výkonného muže.

Totální impotence přichází pak u většiny mužů po prodělaném infarktu myokardu, nebo jiném závažném srdečním onemocnění, či při aterosklerotickém postižení mozkových cév.

Aterosklerózou se rozumí v tomto případě ukládání cholesterolových plátů v tepnách v malé pánvi a v mozkových centrech, které zajišťují funkčnost libida a potence. Jestliže se zanesou tukovými pláty, potom klesá jejich funkce a je to zevně znát i na mužském genitálu.

U mužů s vysokým krevním tlakem se totiž zhoršuje i prokrvování pohlavního orgánu, zejména v důsledku nadměrného kouření cigaret a spotřeby alkoholu, především pak piva. To obsahuje chmel, který má v sobě látku lupulin, jež způsobuje postupné poruchy potence až totální impotenci.