Nemoci z nadbytku

cm hamburger

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Při kloubním revmatizmu pomáhají byliny crotaegus oxycantha – hloh ostrotrnný, betula alba – bříza bílá, ginkgo biloba – jinan dvoulaločný, odvar zeleného čaje, kukuřice setá – zea mays, avena sativa – oves setý, equisetum arvense – přeslička rolní, rosa canina – růže šípková, krtičník uzlovitý – scrophularia nodosa, ořešák královský – juglans regia, třešeň višeň – cerasus vulgaris, levandule lékařská – lavandula angustifolia, pýr plazivý – agropyrum repens.

Celkově podporují snižování cholesterolu v organizmu. Mají účinek na jaterní detoxikaci. Působí též výrazně diureticky a jsou použitelné při chronických katarech zažívacího, močového ústrojí.

Spasmolytickým – uvolňujícím způsobem se dotýká regenerace močového systému a prostaty, kde působí i protizánětlivě. Celkově detoxikačním účinkem uvolňuje i kyselinu močovou a významně ovlivňuje celý pohybový aparát.

Při dlouhodobém užívání / několikaměsíčním při dodržování zásad dobré životosprávy, dietě a vhodném životním stylu – relaxace, sport… / detoxikuje a vyrovnává celkově metabolizmus celého organizmu.

Preventivní podávání a regenerace by měla trvat dostatečně dlouho, protože ne každá nemoc vzniká stejným mechanizmem a stejně dlouho. Trpělivost v tomto případě může přinést ovoce do měsíce nebo do půl roku.