Neláká vás vedro u moře? Zkuste dovolenou jinak

cm relaxace

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Mořské vlny, písek a bronzové opálení. Pro mnohé synonymum letní dovolené. Patříte však k těm, kteří polehávání na pláži neholdují? Pak pro vás máme několik tipů, jak si užít dovolenou i bez spálených ramen.

Užijte si dovolenou aktivně

Nemusíte si hned představovat cyklistický maratón nebo vysokohorský výstup. Parádní zážitky na vás čekají v nedalekém okolí vašeho bydliště. Takže máte-li letos na dovolenou jen omezený rozpočet, rozhlédněte se po mapě kolem sebe. Přespávat budete doma, ale každý den vyrazíte na jiné místo. Rozhodně se však vyhněte americké turistice – přijedu, zaparkuji, rozhlédnu se, odjedu. Vždy si plánujte místo dojezdu, potom několikakilometrovou procházku (na tři hodinky tak kolem 10 – 12 kilometrů) a pak samozřejmě odměnu – místo, kde si dáte oběd nebo třeba pohár.

 

Nechte se hýčkat

Dobrou volbou budou i lázně. Jarní nápor lázeňských turistů je ten tam a do podzimní sezóny daleko. Využijte tedy speciálních pobytů, které lázně již tradičně připravují. Letní lázně mají několik nesporných výhod:

  • Nemačkáte se s davy turistů
  • Nemusíte se opékat na sluníčku, a přece se svlažíte
  • Každý den máte nějaký plán, a přesto se neuhoníte (například oproti poznávacím zájezdům)
  • A navíc uděláte něco pro zdraví.

 

Stoprocentní relaxaci vám zajistí menší lázně

Zapomeňte na vyhlášená velká střediska. Lázeňský pobyt raději spojte s poznáváním míst, na která nezve každý katalog. Třeba takové lázně Teplice nad Bečvou – jsou snadno dostupné vlakem i autem, leží v malebném údolí řeky Bečvy a jejich okolí je ideální pro dlouhé procházky nebo pohodové cyklovýlety. „Naši hosté si s oblibou půjčují hole na severskou chůzi. Je to ideální způsob, jak zapojit celé tělo, a to v každém věku. Zdejší okolí je pro procházky ideální a letní pobyty přizpůsobujeme tomu, aby si člověk mohl udělat i půldenní výlet. Nejen hole ale i kola půjčujeme hostům za symbolickou 1 korunu na den,“ popisuje výhody letní návštěvy lázní Yveta Sommerová z Teplic nad Bečvou. K pobytu Letní lázeňský koktejl tam nabízejí rovněž za symbolickou korunu neomezený vstup do bazénu. A to ocení nejvíce děti, pro které je tento pobyt cenově zvýhodněn.

 

Udělejte si piknik na louce

Letní dovolenou máme spojenou s pohodou. A taková večeře s piknikovým košem a dekou, to je teprve pohoda! A máte dvě možnosti. Buď si celý piknik připravíte předem sami doma, nebo si ho připravit necháte. Je to oblíbená služba například na zámcích, které poskytují ubytování, nebo si takový zážitek můžete pořídit i v lázních. Právě Teplice nad Bečvou nabízejí tuto službu jen za drobný příplatek, neboť jídlo máte již v ceně pobytu.