Nad humáty není

cm zena podzim1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Jistě si mnozí z nás postesknou, že současná doba na nás klade velké nároky, a to nejen po stránce připravenosti na řešení složitých pracovních úkolů, ale i po stránce fyzické odolnosti. Abychom vysoké životní tempo byli schopni zvládnout ve zdraví jak tělesném, tak i duševním, je třeba posilovat imunitní systém, a v tom nám mohou hodně pomoci humáty.

CO RAŠELINA DOKÁŽE?

Využívání rašeliny se pojí k historii i současnosti. V poslední době se pozornost zaměřila na vnitřní a vnější používání výtažků z rašeliny (humátů), které mají významný vliv na očistu organismu. Umí si poradit s řadou mutagenů, jako jsou různé druhy záření, látky vznikající při spalování včetně kouření, chemikálie, léčiva, některé nebezpečné viry (tzv. onkoviry)… Humáty na sebe vážou těžké kovy, toxiny, látky organického i anorganického původu, které bez rizika pro organismus vyloučí z těla ven. Ochraňují především střeva a brání průniku škodlivin do krevního oběhu. Mají výrazné antioxidační schopnosti, donutí “vyhasnout” volné radikály. Dosavadní výsledky výzkumu prokazují vhodnost a potřebnost využití vlastností huminových látek. Huminové látky patří mezi silné imunomodulátory se širokým ochranným efektem.

Z pohledu biomedicíny tyto látky:

  • pomáhají při zánětech a bolestivých stavech
  • detoxikují organismus
  • brání růstu některých mikroorganismů, jako je Streptococcus, Staphylococcus, Enterococcus, Candida albicans atd.
  • působí proti-nádorově, zpomalují rozvoj některých typů nádorů, mají vliv na mnohočetné dělení některých skupin buněk
  • stimulují aktivitu bílých krvinek
  • mají preventivní účinek u kardiovaskulárních chorob
  • příznivě působí na pohybový aparát, pomáhají při degenerativním onemocnění kloubů
  • vytvářejí ochranu proti záření

CENNÉ účinky

Díky jejich působení lze humáty s úspěchem použít u žaludečních a dvanáctníkových vředů, i při dalších zánětlivých onemocněních trávicí soustavy. Regenerují játra po infekčním či toxickém poškození. Pomáhají při opakujících se infekcích herpes virem, uplatňují se u kožních chorob. Zpomalují rozvoj některých typů rakoviny, snižují hustotu krve, napomáhají rozpouštění trombů, hematomů, snižují riziko srůstů. Efektivní jsou při řešení ženských potíží hormonálního charakteru, je známý pozitivní vliv při onemocnění pohybového aparátu, u artróz a degenerace kloubů.

Neexistuje snad dokonalejší přírodní látka s tak širokým ochranným efektem, jako jsou humáty.

Dvě kúry – na jaře a na podzim

Detoxikaci těla a jeho současnou podporu provádíme formou očistné kúry, alespoň 2x do roka pomocí humátových produktů.

Každodenní detoxikace

Další humátový prostředek, Cytosan Fomentum gel, není vhodný pro vnitřní použití. Látky obsažené v gelu jsou schopné prostupovat tkáněmi a vázat na sebe odpadní látky, čímž napomáhají obnově a ochraně buněk. Těchto vlastností využíváme při mytí a koupání k očistě a ochraně kůže, omlazení pokožky (pleťové masky), obkladům nejen obličeje, ale i páteře, svalů a kloubů, také na poškozenou a poraněnou kůži (odřeniny, otoky, hematomy, úrazy), i po zatížení kůže (např. UV záření, ozáření). Gel lehce rozetřeme a necháme působit 20 minut, potom omyjeme. Postup lze opakovat.

Cytosan mýdlo je bioinformační přírodní glycerinové mýdlo s obsahem humátu draselného, které působí na všechny infekční původce onemocnění kůže. Díky účinku huminových látek se z pokožky vyplavují škodlivé usazeniny, a tím dochází k podpoře její přirozené funkce. Mýdlo je velice vhodné při postižení podkožní tkáně, pomáhá pokožce zatížené vnitřním onemocněním, omlazuje zestárlou a vysušenou kůži, hloubkově čistí.

Balneol obsahuje mnoho huminových látek, díky nimž dochází během koupele k výměně prvků mezi tělem a koupelí. Ricinový olej zanechá na pokožce ochranný film a směs éterických olejů zapůsobí na centrální nervový systém a plíce. Koupel je aromatická, nepěnivá, vysoce koncentrovaná (stačí 1/2 uzávěru = 5 ml/1 vanu). Aplikuje se 1–3x týdně dle zdravotního stavu, pokud máte balneoterapeutické procedury povoleny. Tělo by mělo být ponořeno po krk ve vodě o teplotě 32–36 °C, max.10–20 min. Tato procedura zregeneruje tělo, klouby, pokožku, uvolní křeče svalů, lymfatický systém a především nervový systém. Pozitivně ovlivňuje vstřebávání krevních podlitin.

Důležité je pít

V běžném životě potřebujeme mít dostatek vody, při očistě těla dvojnásob, a proto dodržujme pitný režim. Nikdy bychom neměli mít pocit žízně, pijme průběžně po celý den; pokud má tělo dostatečný přísun vody, je moč bezbarvá, a to je dobré znamení. Pijme nejlépe čerstvou vodu s pár kapkami minerálu, zelený čaj nebo různé čisticí bylinné čaje.

Harmonii těla i duše potřebuje každý, a proto využijme těchto úžasných produktů k detoxikaci, regeneraci, odpočinku a omlazení, buďme díky nim zdraví, krásní a radostní.