Na smetišti jasnovidců

cm duha

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nejdříve musím podotknout že mám hlubokou úctu k lidem, jenž mají jakýkoliv talent a k těm, jenž mají jasnovidecké schopnosti. Jsou velice schopní jasnovidci, ale jsou i tací, co doslova poškozují své zákazníky.

Je mnoho typů jasnovidců a to, že někdo umí číst budoucnost, neznamená ještě, že je jasnovidec. Jsou lidé, co čtou z karet, existuje numerologie, astrologie, někdo používá kyvadla, někdo je schopen určovat z předmětu, někdo z fotky. Ano, každý máme talent na něco a mít talent či schopnost věštit – to je už něco víc a měli bychom se zamyslet, co to znamená.

Napsal jsem svůj dotaz jedné kartářce, co má rozsáhlou poradnu na internetu a odpověď mě překvapila – samozřejmě na internetu můžete najít jakékoli informace o tom, kdo se ptá, internet Vám pomůže. Ale napsal jsem zhruba, že nemám žádný problém a jen bych chtěl vědět, kdo jsem, třeba minulé životy a stručně jsem vypsal, co dělám a v jakých oborech. Odpovědí mi bylo, že mám problém ve vztazích-směji se -kdo nemá nějaký ten problém s někým. Další odpověď byla že mám smysl v umění pro šperky – zase smích – tenhle talent rozhodně nemám i když maluji realisticky velice dobře věci, podle kritiků. A další odpovědi byli procentuální zastoupeni schopnost na …..80 %. Nakonec jako vrchol všeho vysvětlení, že jí nezajímají minulé životy, protože ty ovlivňují náš život jen na 10 %.

V Americe je věštění velice populární a nazývají to „psychic reading“ – tenhle termín je přesnější, protože se dá přeložit jako jasnovidné čtení. Navštivte nějaký chatroom na internetu a zaposlouchejte se do těch blábolů. Většinou staré dámy či pánové významným tónem herecky modulovaným čtou o…..A přitom na druhé straně drátu třeba sedí člověk, co brečí a je na dně – jako například jedna slečna, co jí opustil partner a ona byla ve 3. měsíci těhotenství. A jako odpovědí jí bylo, aby si pročistila jednu z čaker. Promiňte, ale tehdy jsem v tom chatroomu udělal takový vítr, že mě vyhodili, že prý mám problém.

A nebo se zasmějete, jak se najednou tihle jasnovidci začnou hádat mezi sebou a jak dokážou být agresivní. A jako perlička – kdosi z nich se objevil v mém „room“, kde sám provádím psychic reading a začal vyhrožovat, že je hacker a že se mi dostane do počítače a budu vyřízený. Já se jen usmál a řekl si – ženská, ty máš opravdu problém.

Ano, já sám provádím psychic reading a umím -trošku- číst z numerologie atd. Ale bouřím se proti lidem, co zneužívají a využívají druhé. Běžte radši k dobrému psychologovi či psychiatrovi, nemusíte vědět, co Vás čeká, možná jen potřebujete vědět, jak na to. Je to lepší než si nechat poradit od nějakého hlupáka namyšleného, co Vám určí, co máte dělat a co se stane.

Tak tedy jako první – každému říkám, že není robot a aby nechtěl vědět, co se stane, protože tím se obírá o šance. Nejsme roboti a máme spoustu šancí, jak tvořit vlastní budoucnost. A i když přece jen má něco nastat a je to v osudu, tak přesto máme šanci tomu zabránit – kdyby tomu tak nebylo, tak bychom byli opravdu roboti a neměli šanci nic se sebou dělat.

A proto skutečně dobrý psychic reader Vám spíše poví, jaké máte schopnosti a talent a co můžete použít, na co si máte dát pozor, k čemu tíhnete a co je Vaší předností asi tak jako by někdo popsal možnosti Vašeho auta a ukázal Vám, co všechno s ním můžete a jaké má výhody a nevýhody. Ale je směšné, aby Vám někdo určoval, že to auto musí dojet právě tam a tam.

Jasnovidectví je velice vážná a seriozní věc, většinou o tom nemluvím, ale poslední dobou mi spousta lidí vypraví směšné a někdy hrůzné historky o jasnovidcích.

Skutečně dobrý jasnovidec, pokud chce pomáhat lidem, by měl být zároveň alespoň průměrný psycholog, protože lidé, co hledají odpověď jsou právě většinou ti, co mají skutečné problémy a je to velice odpovědné něco někomu říct a radit, stejně jako je odpovědná práce lékaře za své pacienty. Manipulovat s něčími životy a osudy je velká nezodpovědnost a mnozí z takzvaných jasnovidců si to ani neuvědomí.

Mám pár internetových přátel jasnovidců – jedním z nich je starý muž -původní indián, američané to nazývají native american. On sám není šaman a sám tvrdí, že jeho znalosti nejsou až tak dobré, ale vyprávěl mi spoustu historek o šamanech a schopnostech, má jasnovidné schopnosti a pomáhá lidem, má nádherné indiánské historky, co mají v sobě hloubku a…..

Další je třeba jedna dívenka z Číny, kterou vychovávali v budhistickém klášteře, ale nyní žije v moderním světě se svými rodiči, ona sama neprovozuje psychic reading a když přesto někomu pomáhá nikdy nebere peníze, je velice skromná a je z ní cítit pokora stejně jako z Learning Free – už zmiňovaného starého indiána.

Další člověk je počítačový genius, co sedí na počítači snad 48 hodin denně a nejen že dokáže zjistit víc, než kdokoli jiný přes počítač, ale sám používá psychic reading tam, kde počítač selže.

Ale třeba taky člověk, co má obrovskou poradnu, je velice přesný a skutečně dobrý a je i velice dobrý psycholog, ví, kdy má co říct, kdy uklidnit. Dokáže vycítit v jakém rozpoložení je ten, kdo se ptá.

A všichni tihle lidé se shodují a řeknou vám, že je pěkný „bullshit“, promiňte ten výraz, určovat někomu osud, navíc, když někdo si jen hraje na jasnovidce.

Jo- ono je přece jen lehčí jít a zeptat se jasnovidce, co se stane, místo zamyslet se nad tím,co skutečně chceme, kdo jsme a co můžeme využít sami ze sebe.

Můj učitel bojového umění byl ……promiňte nevím, vím jen že byl budhista, taoista, ale hlavně taky člověk, co uměl žertovat, skromný člověk, co také uměl číst v budoucnosti. Ale byl to právě on, kdo mě naučil, že všechno je cesta. Každý máme svůj cíl, kam máme dojít a záleží jen na nás, jakou cestu si vybereme a máme opravdu hodně možností. Můžeme použít svou mysl a věřit svým snům, co se začnou plnit a používat své skryté schopnosti. Opravdu záleží jen na nás, kam se dostaneme. Ale také mě učil, že jsou lidé, kterým bylo upřeno mnoho možností, jako lidé na invalidním vozíku, či jinak nemocní lidé a nebo si lidé ty možnosti ubírají sami tím, že jsou na drogách, že podvádějí, kradou a zabíjejí, protože všechno je koloběh života a všechno se dříve či později vrátí. A já si momentálně uvědomuji, kolik je lidí, co ubírají jiným lidem jejich možnosti tím, že na nich vydělávají coby psychic reader a určují jejich osudy svým falešným věštěním.

Věštění je opravdu velice seriózní a vážná věc a není to jen otázkou jednotlivců. I věda už dnes dokáže hodně, protože existuje třeba irisdiagnostika, kde z očí pacientů dokáže určit choroby dlouho předtím než vypuknou a manifestují se zevně. Rozbor z vlasů vám dokáže říct také, kde je váš systém v nerovnováze a ti lepší dokonce dokážou odvodit váš momentální psychický stav a v jakém jste období. Moderní reflexologie dokáže nejen určit a léčit pomocí zón na těle nohou a rukou, ale podle určitých znaků opět určit sklon a predispozice k chorobám a to i k duševním.

V tibetských klášterech, když potřebují zjistit něco o osobě, tak se sejdou lidé z různých oborů věštění a sedí a zkoumají dlouhé hodiny a dny, až najdou správnou kombinaci a opravdu si dají záležet, protože právě oni věří na to, že člověk určuje sám svůj osud. A přesto věští něco, co je nám v osudu dáno a čemu se nevyhneme, a nebo spíše, jak se tomu bránit a jak to využít ve svůj prospěch. Proto můj učitel tvrdil, že každá nevýhoda by se měla stát naší výhodou. To že někdo je upoutaný na invalidní vozík , neznamená, že je méněcenný, ale může z něj být třeba geniální výtvarník. Ale ona je spíše otázka, co je a co není nevýhoda a výhoda. Většinou se ukáže, že to co jsme kdysi považovali za ztrátu, bylo to nejlepší, co se mohlo stát.

Proto by se měla spousta lidí radši obrátit na skutečně dobré psychology než na nějakého šarlatána. V podstatě je to všechno „cesta“ a máme možnost se učit o sobě, kdo jsme, jaké máme možnosti a jací jsme. Je to o odpovědnosti, o svědomí a třeba i o takových věcech jako je čest a pokora, na což jsme bohužel dávno zapomněli a považujeme to za zastaralé.

A je to také hledání harmonie a sama sebe. A když ta harmonie chybí a není se čím chlubit, tak si člověk něco vymyslí a stane se z něj „jasnovidec „. A nebo staří lidé, co si ještě chtějí něco dokázat a začnou s psychic reading. Je to smutné. Protože člověk je obrovská škála možností, kombinací a můžeme mnohem více než tušíme. Každý z nás může být génius na něco a může být něčím prospěšný.

Jeden poslední příklad o talentu. Potkal jsem člověka, jmenoval se Frank a byl to jednoduchý člověk, co uklízel přes 10 let po nocích bar. Měl ženu a dvě super roztomilé děti. Byl sice jednoduchý a nebyl moc vzdělaný, ale měl „velké srdce“, byl to dobrák a pořád se usmíval. Vždycky jsem si z něho dělal legraci, že je to rozený herec, kam se na něj hrabe Hollywood. Opravdu, když vyprávěl, dokázal to podat tak, že jste mu naslouchali jako v transu i když třeba povídal o ptákovině, jak učil psa kouřit nebo jak ho honila policie že nemá světlo jako cyklista. Ten člověk – Frank dneska vydělává slušné peníze a má svůj dům a dobré auto, má svou jachtu a je dost bohatý a přesto zůstal tím skromným a usměvavým Frankem, kterého jsem znal. Jednou prostě si řekl, že by měl využít, co umí a tak šel do super špičkového hotelu přímo za ředitelem. Řekl, že skoro nemá žádné vzdělání, ale je poctivý dříč a že se umí usmát na lidi a prohodit s nimi řeč. Možná měl Frank štěstí na dobrého ředitele, ale když začal vyprávět některé z historek, ředitel se řehtal až se sekretářka divila, co se tam k čertu děje. No a Frank dostal místo hotelového zaměstnance co parkuje a stará se o auta zákazníků. A já se směji tím zvláštním smíchem štěstí, když sedím před hotelem a vidím, jak nějaký milionář, co přijel na Floridu užít si dovolenou, se najednou směje a podává ruku Frankovi, zdraví se jako staří přátelé a podávají si ruce. Frank začal psát povídky a vyšla mu nejedna kniha. Má peníze, ale hlavně dělá, co ho baví. A když vám řekne „dobrý den“, tak máte skutečně pocit, že vás někdo pozdravil.