Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Poslední vědecká zkoumání prokázala, že z potravin, které užívají vegetariáni jako zdroj vitamínu A (mrkev, brokolice či sladké brambory), se ve skutečnosti uvolňuje pouhá polovina dosud předpokládaného množství karotenoidů, metabolických prekurzorů vitamínu A.
Na druhou stranu, se snížila doporučená denní dávka vitamínu A, a to u mužů na 0,9 g/den a u žen 0,7g/den. Dr.Russel profesor Taftovy (USA) university, upozorňuje všechny vegetariány, že zanedbání doporučení může mít vliv na stav zraku a u žen na riziko výskytu vrozených vad plodu. Důležité je rovněž, aby byla zvýšená potřeba karotenoidů kryta zvýšením příjmu zeleniny, protože účinnost syntetických suplementů je totiž dosud velmi sporná.
Co se týče železa, zvýšil se doporučený denní příjem, a to na 8 mg/den u mužů a postmenopauzálních žen a na 18 mg u žen před menopauzou. Dostatečnému příjmu železa by měly věnovat pozornost zvláště těhotné ženy (doporučená dávka během těhotenství je 287 mg/den), které dostatečný příjem železa často podceňují a riskují tak vznik anemie. V případě potřeby je možno využít i suplementů železa, jejichž účinek je prokázán. Vegetariáni mohou čerpat železo z obilovin a zeleniny, jeho příjem je však většinou mnohem nižší než z masa.