Lepicol – zdraví začíná ve střevech

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Potížemi s vyprazdňováním trpí občas každý. Například po prodělané infekční chorobě, užívání antibiotik, kvůli dráždivému tračníku. A není to vždy jen zácpa. Střídání zácpy s průjmem, časté nepravidelné průjmy, to vše je známkou, že naše zažívání není v pohodě.

V posledních 100 letech se výrazně změnil životní styl a stravování lidské populace ve smyslu omezení pohybu, upřednostnění energeticky bohaté potravy s minimálním obsahem vlákniny, ale naopak velkým obsahem potravinových aditiv, emulgátorů, barviv, nad-míra užívání rozmanitých léků. Veškeré tyto změny vedou ke vzniku civilizačních obtíží, ke kterým patří ateroskleróza cév, ischemická choroba srdeční, vznik mozkových příhod a vysoký krevní tlak. S potravou a životním stylem je spojená obezita i cukrovka 2. typu. V první řadě však zácpa a vznik výchlipek střeva – divertiklů. Díky zácpě se do organizmu vstřebává ze střeva velké množství zplodin, které by měly být denně vylučovány. Říká se, že někde tam může začínat i rakovina tlustého střeva. V pořádku pochopitelně nejsou ani střídavé průjmy, za nimiž následuje často úporná zácpa. Ve svém důsledku mohou vést k dalším zdravotním potížím. Řešení se nabízí ve skladbě potravy, ale i v užívání vhodného potravního doplňku.

 

Lepicol je symbiotikum, obsahuje zdraví prospěšné mikroorganismy (probiotika), dále tzv. prebiotika, které podporují osídlování střeva probiotickými kulturami a rostlinnou vlákninu. Existuje i Lepicol plus, který je obohacen i enzymy. Lepicol upravuje složení mikrobiální flory v lidském střevě. Dobrá střevní mikroflóra, jak zjistili vědci a praxe potvrzuje, je základem lidské imunity. Zdravá střeva si poradí se škodlivinami, dokáží obstát i proti atakům virů například při epidemii chřipky. Ukazuje se, že se imunita rozvíjí už v prenatálním věku a v raném dětství. Je proto vhodné dbát na skladbu stravy a tam kde není zažívání v pořádku napomoci Lepicolem.

Čisté střevo s nezbytnými bakteriemi – základ dobré imunity.

Existuje již i poslední novinka, a to Lepicol pro děti. Je vhodný od ukončeného 6. měsíce věku dítěte. Podporuje zdravé zažívání i vyprazdňování, je speciálně upravený pro děti, obsahuje sedm kmenů probiotických kultur a prebiotika pro zdravé střevní sliznice. Dobře fungující střeva si totiž poradí s každým neduhem. Zlepší se alergie, zažívání, ustoupí rozmrzelost, zvýší vitalita dítěte. A pozor je nezbytný při i po antibiotikách.