Křečové žíly – problém nejen estetický

cm opalovani

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Potíž pronásledující velkou část populace, více žel tu ženskou. Kořeny jsou hlavně v dědictví, a tak když okouknete nohy předků, víte co vás pravděpodobně čeká. Značně tomu ovšem napomáhá i životní styl – stání, nadváha, některé sporty, hormonální antikoncepce. Problémy vrcholí perforací cévní stěny a degenerované pokožky s následným vznikem zánětu (bércového vředu).

Chceme-li předejít tomuto nepříjemnému onemocnění, které se nás limituje esteticky i v řadě aktivit, pak je nutné dodržovat nejen některé zdravotní praktiky, ale důsledně pečovat o zdraví pokožky na postižených místech a o žilní stěny pod pokožkou. Chřadnoucí pokožka neposkytuje rozšiřujícím se žilám dostatečnou podporu a tak se onemocnění urychluje. Nošení stahujících obvazů není vždy možné ani příjemné, a dlouhodobě to problém neřeší.

Chceme-li tedy zachovat kvalitu pokožky a zmírňovat progresi onemocnění, je třeba denně aplikovat přírodní přípravky s obsahem látek, které pokožku vyživují a regenerují, a látek pro posílení pružnosti žilní stěny.

Rutinol je jemný přírodní gel založený na originální kombinaci bylinných extraktů a silic určený ke zpevnění žilní stěny a pokožky, prokrvení svalové tkáně a podpoře cirkulace krve. Chrání tak mimo jiné i pokožku před ztrátou pružnosti a pevnosti. Je vhodný při bolestech, otocích a jako prevence bércových vředů.

Denní jemné vtírání do postižených míst směrem od kotníků významně zbrzdí zhoršování potíží a v raných stádiích může tvorbě křečových žil zcela zabránit. Po aplikaci si odpočiňte se zdviženýma nohama. Buďte trpěliví, příroda hojí pomalu, ale jistě.