Korálové kalcium pro acidobazickou rovnováhu aneb člověk by se mohl dožívat 120 let

cm koral

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Začalo to v roce 1979. Tehdy se vypravil kvůli Guinnessově Knize rekordů anglický žurnalista prof. Hademar Bankhofer (známý televizní odborník pro otázky zdraví a autor knih) na japonský ostrov Okinavu. Tam měl uskutečnit interview s nejstarším žijícím člověkem světa. Jednalo se o pana Shigechiyo Izumi, tehdy 115 let starého muže kypícího zdravím (Mimochodem – tento člověk se nakonec dožil 120 let a 237 dní!). Žurnalista se podivil jeho vitalitě a skutečnosti, že tento muž ještě do svých 105. narozenin chodíval pravidelně do práce. Navíc zjistil, že prakticky všichni obyvatelé ostrova jsou tělesně nadprůměrně fit, žijí dlouho a trpí sotva na nějaké těžké nemoci.

Přemluvil pana Izumiho, aby se nechal lékařsky vyšetřit. Výsledky byly fantastické. Ale jak mohla být tak stará osoba ještě tak zdravá? Tým výzkumníků navštívil nato ostrov, aby si otázku objasnil. A přitom došli vědci k senzačnímu objevu: VODA JE TU JINÁ než v ostatních částech světa! Ostrov je tvořen korály, dešťová voda tu prosakuje prehistorickou zkamenělou korálovou horu a vymývá z ní přitom minerály a jiné prvky. Tato voda je skutečně svým složením jedinečná. Neobsahuje jen mnoho životně důležitých minerálů, nýbrž velký díl ionizovaného organického kalcia. Pro zdraví je výhodný, protože je připraven tělesným buňkám ihned posloužit. V protikladu k obchodně známým druhům, jež jsou vlastně „tělu cizí“, a tak jich z 95% tělo nevyužije. Je to proto, že běžné kalcium je příliš  v e l k é !

Vědci usoudili, že malé množství korálového prášku vmíchaného do pitné vody utvoří vhodné pH 7,4 v těle jedince a pomůže mu obnovit rovnováhu zvanou acidobazická – mezi kyselostí a zásadou. Špatné stravovací návyky a moderní nápoje nás totiž přikyselují. Zhruba až 70% lidí vykazuje špatné acidobazické vnitřní prostředí těla, jež vede posléze k vážným chronickým nemocem. To je  s k u t e č n á  příčina i těch tzv. „neléčitelných“ onemocnění, jejichž pouhé příznaky pak „přebíjíme“ pomocí léčiv. Je to národní nemoc číslo jedna, jen to mnozí odpovědní nevidí, nevědí nebo jen poskrovnu pozorují. Mezitím je už dávno věhlasnými studiemi prokázáno, že prostřednictvím pití 1 – 1,5 litru vody s korálovým vápníkem se dociluje senzačních účinků na tělesný pocit rovnováhy a zdraví. Vždyť ionizovanou korálovou vodu pijí dnes již milióny lidí na světě, v předních řadách lékaři a terapeuti.

Pokud trpíte nedostatkem vápníku nebo překyselením organizmu, může vám ve vašem snažení pomoci kalcium z korálů, které použijete do své pitné vody. Není to lék a není chemické. Je čistě přirozeně vytěženo, vyčištěno a pulverizováno. Vedlejší účinky nemá. Může být používáno i vedle léků. Odborní lékaři ze Švédska a Švýcarska vypovídají shodně o skutečnosti, že se zbytečně zanášíme takovým „odpadem“, jaký obsahuje moderní strava, chlorovaná voda, že jíme příliš mnoho kyselinotvorných potravin na úkor zásadotvorných, že nedbáme na dostatečný přísun vitamínů, minerálů, stopových prvků, enzymů ze skutečně hodnotných zdrojů. Také buď vůbec nesportujeme nebo se závodním sportem doslova ubíjíme a překyselujeme! V té souvislosti trpí i naše kůže (na ekzémy, svědění a celulitidu – tedy vazbu toxinů na tukové zásoby), kosti a klouby (osteoporóza, artritis a artrosis), nehty, zuby a vlasy, nervový systém (bolesti nervů, nespavost, citlivost na bolest), hlava (oči, nos, ústa s paradontitis a kazy), žaludek, střevo a ledviny. Při porušené acidobazické rovnováze může být kyselé prostředí příznivě ovlivněno správnou výživou, odpovídající zdravotní péčí a zásaditými minerálními solemi. Na mikroskopických snímcích krevního obrazu při překyselení mohou lékaři pozorovat řetízkovité shluky červených krvinek, kdežto krátce po vypití tří sklenic vody obsahující ionizovaný korálový vápník se už po 25 minutách zřetelně jednotlivé krvinky oddělily a začaly plnit své úlohy standardně, totiž nosit znovu urychleně kyslík a výživu do buněk.

Je sedm důležitých důvodů, proč by mělo korálové kalcium patřit do našeho výživového režimu:

  1. Kalcium z korálů vyrovnává naše tělesné tekutiny a upravuje je v krátkém čase alkalicky. Dnes má 80% lidí překyselené tělesné tekutiny. To je jednou z hlavních příčin mnohých chronických potíží.
  2. Potřebujeme více kalcia, magnézia a stopových prvků, jež jsou obsaženy v potravinách kvůli industrializaci a překyselení půd stále méně.
  3. Kalcium z fosilních, zkamenělých korálů je pro člověka 100%ně biologicky vstřebatelné. Minerální kalcium z jiných zdrojů se musí v těle teprve stát využitelné – pro což se „obětuje“ až 95% kalcia, jež se takto ztrácí…
  4. Korálové kalcium zvyšuje hodnotu pH naší pitné vody a chrání ji před bakteriálním znečištěním.
  5. Korálové kalcium působí  h n e d . V několika málo minutách je překyselení v žaludku, střevech nebo krvi neutralizováno.
  6. Korálové kalcium obsahuje četné minerální soli a stopové prvky. Složení odpovídá přibližně obsahu minerálů naší krve. Matkou lidí je přece oceán!
  7. Korálové kalcium je přírodní produkt – a to nejlepší přichází vždy z přírody.

V tomto smyslu je možno vápník z korálů více než doporučit, abyste mohli o svoji acidobazickou rovnováhu trvale pečovat a přinést svému zdraví velký přínos.

Zpracováno z rakouských zdrojů.