Knihy, které otevírají srdce

cm cteni knihy

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Existují autoři, kteří mají dar inspirovat a knihy, které motivují nebo rozšiřují vědomí. V tomto článku zmiňuji některé známé a naopak i méně známé knihy, které otevírají srdce a stimulují lásku.

Možná jste už zažili ten až euforizující pocit, když vás nějaká kniha nabila energií. Najednou jste se cítili šťastní a lehcí. V pomyslném seznamu těch nejlepších knižních titulů, které otevírají srdce, by určitě nechyběly:

Nebeská láska od Lorny Byrneové (kde je nám ukazováno, jak znovu uvolnit lásku, kterou jsme v sobě uzavřeli), Láska Duše od S. Roman – napsaná, aby přímo stimulovala naše srdeční energetická centra; už svým krásně barevným provedením jedinečná kniha Miluj svůj život, oblíbený bestseller poslední doby o nalezení sebe sama Musela jsem zemřít; dále Púndžovo Srdce, které tančí; románová trilogie Sára (o tom, jak se napojit na Zdroj a prožívat štěstí), všech 13 v Česku dosud vydaných knih S. N. Lazareva série Diagnostika karmy (podle nichž je naším hlavním úkolem hromadit lásku k Bohu), a i když by tento seznam mohl být ještě hodně dlouhý, dovolím si ještě uvést české mystiky Eduarda a Mílu Tomášovy, z jejichž knih čiší obrovská moudrost a pokora.

Na stimulaci soucitu, lásky a právě pokory jsou velmi vhodné právě knihy velkých mystiků či duchovních vůdců – ať už je to Dalajláma a jeho kniha Jak šířit lásku; z titulů východních například Moudrost himalájských mistrů a z křesťanské mystiky Nebe v mé duši (fascinující popis, jak hluboká může být láska ke Stvořiteli).

Ke čtyřem méně známým titulům teď ještě podrobněji:

Emanuelova kniha

Nádherné poselství z vyšších světů – plné lehkosti, hravosti a bezpodmínečné lásky. S touto knihou budete mít možná jediný problém: a sice, že už ji pravděpodobně seženete jen v knihovně (rok vydání 1995). Pro rozšíření vědomí a naladění na čistou lásku jsou vhodné právě i knihy, které jsou diktovány mimozemskými či nefyzickými bytostmi, jako je v tomto případě Emanuel. 🙂

Poutník vypráví o cestě k Bohu

Poutavé vyprávění ruského pravoslavného poutníka z 19. století o tom, jak hledal nepřetržitou modlitbu Srdce a našel ji v opakování tzv. Ježíšovy modlitby. Fascinující výpověď o síle jednoduchosti, skromnosti, pokory a oddané lásky. Překlad Jiřího Vacka z roku 1993.

Ami, chlapec z hvězd

Jihoamerický bestseller. Vyprávění malého Pedrita o setkání s kosmickou lodí a mimozemským přítelem, který Pedrita seznamuje se zákony univerzální lásky. Natolik krásné, povznášející a neuvěřitelné, že autor tento výjimečný příběh podává raději formou pohádky.

Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zemřete

John Izzo seznamuje velmi čtivou a populární formou s výsledky výzkumu moudrosti starých lidí. Umožní nám to procítit, že to, co má v životě opravdový smysl, je láska, život v přítomnosti a život pro druhé. Malá ukázka ze strany 149: „Rozhodněte se, že budete v životě šťastní. Jistě, můžete se zaměřit na to, co je v životě špatné. Můžete se ale zaměřit i na lilii, která právě rozkvetla pod oknem a kterou můžete dnes spatřit poprvé. Záleží na tom, nač se soustředíte“ (Tony, 66 let).

V naší nabídce naleznete další zajímavé knihy.