Kávová pleťová maska s Irský mechem

akné e1566288924152

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Tato pleťová maska je plna antioxidantů a živin, které jsou skvělé pro vaši plet. Káva díky vysokému obsahu kyseliny chlorogenové a irský mech díky obsahu  vitamínu K a aminokyselin Citrulin a Arginin, které jsou skvělé jako anti-aging a pomohou vám s kruhy pod očima, vráskami, celkově zklidní a rozjasní unavenou plet a vaše mysl bude povzbuzena po krásné vůni kávy a kakaa.

Co budete potřebovat?

  • 2 PL gelu z Irského mechu (gel lze připravit i z RAW odsoleného prášku, vytvoříme řidší konzistenci na pleťovou masku)
  • 1 lžička jemně mleté Kávy (pokud máte zelenou nebo Matchu, lze také využít)
  • 1 lžička RAW kakaového prášku
  • 1/2 lžičky medu (vegani mohou nahradit květovým medem)
  • 1 lžička kvalitního oleje (olivový, mandlový, arganový či makadomový, dle typu pleti a vlastní preference)

 

Vše důkladně promícháme v mističce na krémovou konzistenci a aplikujeme na čistý obličej a dekolt. Necháme působit 20 minut a v mezičase si přečtěte náš komplexní článek o účincích a účinných látkách irského mechu. Pak krouživými pohyby masírujeme pokožku a necháme jemná zrnka kávy odstranit odumřelé buňky pokožku. Pak s vodou opláchneme a osušíme a ošetříme, jak jsme zvyklé, ale po této masce bude pleť jemná a vyživená.