Jaterní buňky máme unavené, zasluhují si pomoc

cm dreveny panak

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Chtěl bych připomenout pentagram z čínské medicíny. Zde se k jednotlivým symbolickým elementům váží jednotlivé vlastnosti fyzické, ale také psychické. Můžeme si odvodit tělesné neduhy a projevy člověka. K jaru je přiřazen prvek dřeva. Je potřeba hovořit o detoxikaci, čištění těla od nánosů, které se v těle uskladnily přes zimu.

Udělejme si očistu kopřivovým čajem, sáhněme na produkty, které obsahují ostropestřec mariánský.

Problém na kůži je zrcadlem vnitřních poměrů. Ekzém, lupenka jsou známé problémové oblasti. Jen samotné podání masti nemůže problém vyřešit. Je to jen kosmetická úprava.

U těchto nemocí zjistíme v historii prodělané onemocnění infekční (žloutenku, mononukleózu), dlouhodobé zatěžování chemickými sloučeninami – antibiotiky, hormonální antikoncepcí, samozřejmě jde o užívání alkoholu, drog. Svůj díl nese kouření.

A co kosmetické přípravky z ropy a fridexu? Zajděte nyní, do Vaší koupelny a prostudujte si sloučeniny, které nanášíte denně na svou kůži, vlasy, zuby. Na krabičce máte napsáno, např. krém s přírodním výtažkem té či oné bylinky, ale aby ten kosmetický výrobek byl jemný, dobře roztíratelný nebo pěnivý, šumivý, barevný, lahodný apod., „musí ho“ výrobce přibarvit, ochutit, koncentrovat.., uměle ho „doladit“ a nakonec máme z přírodního výrobku syntetický. Např. najdete natrium – lauryl – sulfát. Je to silný detergent – čisticí, prací prostředek a smáčedlo používané do čisticích prostředků na podlahy autodílen, odmašťovačů motorů. SLS je látka ve vědeckých kruzích důvěrně známá jako běžné dráždidlo pokožky. Rychle se vstřebává a zadržuje se v očích, mozku, srdci a játrech, což může vyústit v nebezpečné dlouhodobé následky. SLS může zpomalovat proces hojení, způsobit oční zákal u dospělých a může bránit náležitému vývoji zraku u dětí. Nebo když najdete propylenglykol. Je to vlastně kosmetická forma ropného oleje obsažená v brzdové kapalině a hydraulické kapalině vozidel a průmyslová přísada nemrznoucích směsí. Ve výrobcích pro péči o pleť a vlasy působí jako zvlhčovadlo, což je látka, která udržuje vlhkost v pokožce nebo kosmetických výrobcích tak, že brání úniku vlhkosti nebo vody. Materiál Safety Data Sheets upozorňuje spotřebitele, aby zabránili styku pokožky s propylenglykolem, neboť toto silné dráždidlo pokožky může způsobit abnormální jevy na játrech a poškodit ledviny.

Na jaře jsou naše jaterní buňky často unavené, zasluhují si pomoc. Příroda je dobrý lékař.
Vracejme se k ní, kde můžeme.