Jaro k nám přichází se svou nabídkou

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Že “detoxikovat organismus znamená mládnout” je stará pravda, kterou znali už naši předkové. Půsty a jarní očistné kúry, jež se před jarem pravidelně praktikovaly za starých časů, jsou toho důkazem. Pojmy detoxikace a regenerace patří k výdobytkům současnosti, ale jde o jedno a totéž: Chceme-li být zdraví, je nutné po zimě zanesený organismus řádně pročistit. “Regenerační a detoxikační” jsou všechny základní produkty Energy ovlivňují především meridián jater, žlučníku a tří zářičů. Nezapomínejme při jejich užívání na dostatečný přísun tekutin, zejména čisté vody, aby se uvolněné nežádoucí látky mohly z těla dobře vylučovat.

Játra jsou důležitým orgánem pro detoxikaci těla, jejichž párovým orgánem je žlučník. Neřešený problém v játrech může v krátké době vyvolat potíže se žlučníkem a naopak. Játra filtrují krev od toxinů, kontrolují hladinu krevního cukru, přeměňují uhlohydráty, bílkoviny a tuky, vyrábějí enzymy a žluč, která je potřebná ke zpracování tuků ve střevě. Játra jsou spolu se žlučníkem dvojicí strážců, kteří hlídají čistotu v našem těle.

Detoxikace organismu však není možná, jestliže nemáme v pořádku střeva. Přejídáním dáváme možnost množení patogenních mikroorganismů, včetně obávaných plísní. Strava se nestačí ve střevech fermentovat a zahnívá. Pokud byla narušena správná funkce sliznice střev, vracejí se toxiny, jež játra vyloučila, ale i ty, které vznikly hnitím, zpět do těla. To se nestačí čistit a odpadní látky začnou vytvářet různá úložiště, zejména v tukové tkáni, kloubech a v nefunkčním lymfatickém systému, například v podobě nejrůznějších bulek.

Špatná funkce střev znamená i špatné vstřebávání prvků a vitamínů. Jestliže organismus správně funguje, dokáže sám z kvalitní stravy asimilovat všechny potřebné látky. Je pak zcela zbytečné zatěžovat tělo všeobecně doporučovaným užíváním vysokých dávek vitamínů, a oslabovat tak jeho přirozené funkce.

Odstraněním příčiny problémů a podporou správné činnosti orgánů přes jejich přirozenou energetickou síť dosáhneme maximální regenerace těla. Zde hrají velkou úlohu hořčiny, které jsme ve své stravě postupem času bohužel nahradili cukrem. I žluč je hořká a právě hořčiny dodané tělu napomáhají k lepší funkci jater. Staré národy věděly, jak jsou hořčiny důležité pro trávení, a proto byly kdysi ve velké míře zastoupeny v každém elixíru pro dlouhý život. Hořčiny jsou prověřené staletími a v těle plní funkci regenerátoru. Dokáží zvýšit tvorbu antialergenů v játrech a podpořit čištění organismu, což má příznivý vliv na širokou škálu problémů, včetně pozitivního působení na srdce. Obsah řady biologicky aktivních látek je zaměřen přímo na podporu regenerace buněk.