Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Dávno již pominuly doby, kdy nám bylo lhostejné, co konzumujeme. Trávení ve správné kondici je jedním ze základních kamenů zdraví. Může nám k tomu pomoci probiotikum?
Bakterie jsou všudeDokonce jdou moderní poznatky ještě dál. Stejně tak jako kořenový systém rostlin, tak i trávicí trakt každého živočicha je osídlen bakteriemi. Svým životním stylem rozhodujeme o tom, jaké to budou bakterie. Správné bakteriální osídlení nám pomáhá rozkládat potravu, podílí se na tvorbě a využití vitamínů. Naopak nepřátelské bakterie v našich střevech obratně snižují efektivitu trávení a především vytváření pro naše tělo nežádoucí odpadní a toxické látky. Pocity plnosti, únavyNechutenství, pocity plnosti v břiše, ale i únava již v polovině dne, zhoršená kondice pokožky… To vše mohou a mnohdy jsou signály špatného střevního prostředí. Nemůžeme-li si dovolit příkladné stravování, budou prospěšné střevní bakterie v našich útrobách v menšině. Pomocnou ruku nám může podat konzumace probiotik a prebiotik. Probiotika a prebiotika, co to je?Probiotika jsou přátelské bakterie a prebiotika jsou látky (ideálně přírodní), které podporují růst prospěšných bakterií. Jaká probiotika zvolit a proč?
Výzkumy prokázaly účinek:
|
Od klientů
Hlavní využití probiotik je při antibiotické léčbě, kdy antibiotika (látky hubící bakterie) pochopitelně vymýtí i bakteriální střevní flóru. Probiotika zajistí osídlení správnými bakteriálními kmeny.
Kladnou zpětnou vazbu na probiotika máme od pacientů se střevními potížemi, jako jsou:
- pocity plnosti po jídle
- nadýmání
- dráždivý tračník
- Crohnova choroba
- ulcerózní kolitida
- divertikulitida
Stejně tak dovedla probiotika pomoci pro zlepšení imunitního systému, nebo u dlouhodobých kožních problémů.