Jak to vzít „z gruntu“

cm zena podzim3

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Průběžná detoxikace organismu je pro zdraví člověka velmi důležitá. I přes snahu stravovat se správně, jíst dostatek ovoce a zeleniny, dodržovat pitný režim a věnovat se pohybu na čerstvém vzduchu nezabráníme vytváření toxických látek při zpracování potravy ve střevech. Odpadní zplodiny tělo částečně vyloučí, část z nich se však uloží a následně ovlivňuje činnost orgánů, kvalitu cév a krve, vzhled kůže, stárnutí organismu a vznik nemocí i zdánlivě nesouvisejících (bolest kloubů a zad, zvýšená kazivost zubů, parodontóza, žlučové kameny, šedý zákal apod.).

Na začátku řešení většiny zdravotních problémů by proto měla být důkladná vnitřní očista, kdy se tělo postupně zbavuje látek, jež brzdí jeho chod, případně mu ho znemožňují. Je všeobecně známo, že lidé ve vyspělých zemích netrpí nedostatkem, ale spíše přebytkem všeho (potravy, informací, hmotných věcí, povinností, závazků, předsudků atd.). Z toho plynoucí stres, kloubní onemocnění a řada dalších tzv. „civilizačních chorob“ pak na sebe nenechají dlouho čekat.

HUMÁTY UMÍ

Základním a velmi účinným způsobem je využití detoxikačních vlastností humátových produktů Energy –  Cytosan Fomentum gel, Balneol, Cytosan mýdlo a nově Cytosan šampon.

HUMÁTOVÁ ALCHYMIE

Humátové produkty mají bohatou škálu působení i při vnějším použití. Sypký obsah Cytosanu můžeme smíchat s kterýmkoliv krémem z Pentagramu®, čímž umocníme působení jednotlivých krémů dle jejich zaměření. Přidáním pár kapek Fytomineralu získáme skvělou omlazující a očistnou pleťovou masku a trojkombinací Cytosan – Fytomineral – Drags Imun vytvoříme kašovitou směs vhodnou k obkladům bolavých míst (klouby, otoky končetin, zuby atd.).

KOSMETIKA Z HLUBIN ZEMĚ

Huminové látky obsažené v produktech pocházejí z unikátních zdrojů. Vyskytují se v usazeninách, jako je zemina, rašelina, hnědé uhlí a lignit. Vznikly dlouholetým chemickým a biologickým rozpadem především rostlin a částečně i živočichů (minimálně 40 tisíc let).

O tyto mimořádné látky je obohacen také Cytosan Fomentum gel. Je vynikajícím prostředkem k tlumení projevů různých kožních problémů (plísně, ekzémy, akné apod.). Účinně snižuje bolestivost namožených svalů a kloubů, prokrvuje tkáně, příjemně ochlazuje a hojí pokožku „spálenou“ slunečním zářením. Je schopen přes kůži působit na vnitřní orgány, podporovat jejich správnou funkci a zklidnit případné probíhající zánětlivé procesy uvnitř organismu. Cytosan mýdlo rovněž prostupuje do hlubších vrstev kůže, čímž napomáhá její detoxikaci. Lidé s krátkými vlasy dosud využívali hojivých vlastností tohoto přípravku i na vlasovou pokožku. Nyní je možné k tomuto účelu aplikovat novinku Cytosan šampon. Snižuje tvorbu lupů a další nežádoucí dermatologické projevy (lupenka apod.). Nedoporučuje se však používat dlouhodobě, jen do vymizení příznaků, a poté nahradit jiným šamponem z nabídky Energy. Součástí řady humátů je také Balneol, kde jsou k huminovým látkám přidány éterické oleje, jež umožňují rychlejší pronikání přes kůži a dýchací ústrojí do těla. Balneol příznivě působí především na klouby a celý pohybový aparát, pročišťuje lymfatický systém, usnadňuje dýchání při nachlazení či astmatu, uvolňuje křeče a nervové napětí. Podporuje tok krve a je vhodný i při gynekologických potížích, křečových žilách a hemoroidech.

Jak vidno, „pomocných rukou“ je dost. Jen využít daných možností a vytrvat. Je malým zázrakem, když se tělo zanášené dlouhá léta různými balasty a zplodinami podaří vyčistit během několika měsíců. Odměnu za svou trpělivost pak pocítíme „na vlastní kůži“. A známá moudrost praví, že „Kůže je odrazem našeho vnitřního stavu“, což znamená, že vše souvisí se vším…