Jak si zregenerovat kolenní klouby?

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Mnoho lidí si tuto otázku již položilo ale málo lidí pro to něco udělalo. Důležitá je vodní rovnováha. Naše tělo tvoří téměř ze dvou třetin voda. Ale kde je všechna ta tekutina uložena a co ji řídí a kontroluje? Každá buňka v těle obsahuje vodu a voda ji také ze všech stran obtéká. Voda je rovněž nejdůležitějším transportním prostředkem, a není proto divu, že jak celkové množství vody, tak i hladina v ní rozpouštěných látek jsou úzkostlivě udržovány v úzkých hranicích.

Jestliže nepijeme dostatečné množství vody, dochází k zahušťování solí v těle, ale stoupá i hladina odpadních látek a volných radikálů. Volné radikály následně dokážou poškozovat buňky a urychlují stárnutí. Když pijeme, ředíme v těle jejich nebezpečnou koncentraci a zmírňujeme jejich negativní účinky. Vidíte, jak jednoduché je pít a jak velmi prospěšnou činností pro tělo je dostatečný příjem kvalitní čisté vody. Podotýkám bez minerálů. Minerálky si nechte na krátkodobé pití. Když dostává tělo vodu nasycenou minerály a ještě do ní má vyloučit další odpadní látky z těla, je zapotřebí pít spíše vodu bez velkého obsahu minerálních solí, a zejména sodíku, který zadržuje vodu v těle. Co je umyté, to je čisté a pitím předcházíme stárnutí. Centrem, které řídí a kontroluje hospodaření s vodou, jsou ledviny. Ty nejprve odfiltrují vodu a mnoho v ní rozpuštěných molekul z protékající krve, potom znovu absorbují ty molekuly, které jsou pro organismus významné, a naopak v tvořící se moči ponechají odpadní látky, které mají být vyloučeny z těla. Činnost ledvin je pro tělo tak významná, že jejich selhání vede v několika dnech k smrti. Moderní medicína nahrazuje selhávající ledviny dialýzou a někdy dokonce i transplantací.

Moč se v ledvinách tvoří filtrací krevní plazmy. Znamená to, že ledvinami musí protéci velké množství tekutiny a v ní rozpuštěných látek, zhruba odfiltrované množství je dále kontrolováno a většina vody a látek, které mohou být ještě pro tělo užitečné, je znovu do krve navráceno, zatímco látky, jež mají být vyloučeny ve formě močoviny (odpadní látka vznikající při trávení bílkovin), ve filtrátu zůstávají. Během 24 hodin ledvinami proteče 150 l vody a zpět se vrátí asi 99 % vyloučeného filtrátu, takže zůstává asi 1,5l, což je průměrné denní množství moče.

Dna – nemoc králů

Zjistil vám lékař dnu? Platí pro vás stejný regenerační postup jako při regeneraci kolenních kloubů. Dna je onemocnění, k němuž dochází při poruše metabolismu, případně při vylučování kyseliny močové, jejíž soli mohou být krevním oběhem dopravovány do různých míst těla, nejčastěji do nohou, resp. do palců nohou. Tam se s oblibou usazují a při tzv. dnovém záchvatu vyvolávají velké bolesti. Nikdo vám ale již nevysvětlil, proč se usazují právě v palcích. Když se v tomto časopise na jiné straně podíváte na průběh meridiánu ledvin, zjistíte, že v blízkosti kloubů palců u nohou na levé a pravé straně probíhá meridián ledvin. Pod vlivem ledvin jsou celkově klouby, páteř a dolní končetiny. Jestliže máme problém v ledvinách, může se projevovat v průběhu celé energetické dráhy. Ledviny vás bolet nemusí, ale může to být bolest v zádech, bolest kolen, palců u nohou a podobně. Vždy je to ale v průběhu meridiánu. A proč se říká, že dna je nemocí králů? Zcela jednoduše řečeno, králové, ale i lidé, kteří byli vysoko postaveni, dobře jedli, především hodně masa a cukru. Obě látky přikyselují organismus, oslabují činnost ledvin a močového měchýře, což vede v konečném důsledku k usazování kyseliny močové v těle. Navíc tělo musí kyselé prostředí v sobě eliminovat a na ,,odkyselení“ – neutralizaci může použít vápník z kostí. To znamená, že jíme-li mnoho masa a cukru, podporujeme osteoporózu kostí. Ledviny mají na starosti minerálové hospodářství a ukládání minerálů v kostech. Správná činnost ledvin znamená mít i pevné kosti.

Diabetes – v pozadí jsou ledviny!

Ledviny denně odfiltrují asi 50 g močoviny, která je rozpuštěna v moči a vyloučena. Je řada dalších látek, které procházejí ledvinami a jsou pak podle přesného pořádku zčásti reabsorbovány zpět. Například glukóza je za normálního stavu zcela reabsorbována, pouze při onemocnění diabetem se něco glukózy ztrácí močí. Při spalování glukózy se uvolňuje energie, jako odpadní látka vzniká oxid uhličitý a současně se získává i molekula vody, která může být využita různým způsobem. Na diabetes musíme jít částečně také přes ledviny.

Denně se přijímá i vydává asi 2,7l vody.

60 % hmotnosti našeho těla představuje voda a jen zbytek připadá na tuhé látky. U průměrného dospělého muže je to asi 40 l. Tato voda je rozptýlena ve všech buňkách jako intracelulární tekutina, jejíž množství činí asi dvě třetiny celkové tělesné vody. Zbývající množství, asi 15 l, je mimo buňky, extracelulárně, a je součástí řady roztoků. Z toho největší množství tvoří tzv. intersticiální tekutina, která je obsažena v tkáních a obklopuje všechny buňky. Další tekutina tvoří lymfu, mozkový a míšní mok a krevní plazmu.

Ledviny jsou asi 10 cm dlouhé a mají tvar veliké fazole. Zevně pokrývá ledvinu hladké, tmavočervené vazivové pouzdro, které ji odděluje od ostatních orgánů v břišní dutině. Bohatý přívod krve ledvinovou tepnou nejen vyživuje ledviny, ale současně i svým vysokým tlakem dodává energii k filtraci. Po filtraci opouští zbylá krev a zpětně resorbované látky ledvinu hlavní ledvinovou žílou.

Vnitřní struktura ledvin dovoluje rozlišit kůru a dřeň. Hlavní filtrační mechanismus, glomerulus – klubíčko z cév – leží v kůře a reabsorbující kanálky jsou v dřeni. Tenké kanálky odvádějící moč postupně směrem k ledvinovému hilu se rozšiřují, až vytvoří prostor – pánvičku ledvinnou, ze které vychází silný močovod (uterer).

Důležitá je strava:

Trochu jsme si vysvětlili, jak ledviny pracují, a nyní si řekneme, co nejvíce ledviny oslabuje.

Je to zejména rafinovaný cukr a přemíra živočišných bílkovin. Dále těžké kovy, nadbytek kofeinu, nadbytek alkoholu a chemických látek ve stravě. Může to být i přemíra vitaminů a minerálů, například hodně vitaminu C užívaného dlouhodobě. Vitamín C je pro člověka potřebný, ale nejlepší je v podobě kiwi, citronu nebo jiného ovoce. V podobě potravinového doplňku by měl mít levotočivou formu a měl by být vázaný na rostlinné výtažky. Vitamin C má vliv na energetickou dráhu ledvin, a tak malé dávky stimulují a velké dávky užívané dlouhodobě poškozují meridián. U lidí, kteří jsou geneticky oslabeni v oblasti ledvin, by mohl při velkých dávkách braných dlouhodobě snižovat kvalitu sluchu. Meridián ledvin prochází ušima, a tak projev snížené energetiky ledvin se může objevit i zde. Jestliže neužíváte vitaminy na doporučení lékaře, užívejte jich raději 3x méně, než je napsáno na obalu. Úplně to postačuje. Pro jejich dobré vstřebávání do těla nejsou nutné velké dávky, ale správně pracující vnitřní orgány. Pro vstřebávání minerálů to jsou ledviny v dobré kondici. Když máte jejich sníženou funkci a chcete ji vylepšit vysokými dávkami multiminerálů a pitím minerálek, pak je to přesně opačně. Lepší je čaj z rostliny, která činnost ledvin podpoří, a nikoliv ještě více utlumí a zatíží.

Postup regenerace:

Jestliže chceme začít s regenerací kolenních kloubů, musíme omezit přísun živočišných bílkovin ve stravě a také cukru. Omezte pití černé kávy a jiných nápojů s kofeinem. Zapomeňte na salámy, paštiky a jiné masné pochutiny a těžké smetanové omáčky. Vyhněte se kakau, rebarboře, chřestu a luštěninám. Cukr nahradíme medem. Zvýšíme příjem tekutin, zejména čisté vody, ale raději si udělejte čaj z některé níže zmíněné rostliny. Nepleťte si čistou vodu se sladkou limonádou! Úpravou stravy budete mít celou řadu potíží vyřešenu. Jen neusnout na vavřínech a jíst tak delší čas, až do zregenerování kloubů.

Regeneraci můžete urychlit použitím dvou homeopatik. Vezměte Mercurius solubillis a Plumbum metalicum, obě v ředěních – 15. Jedno užívejte ráno a druhé večer. Vezměte najednou dvě až tři kuličky denně po dobu tří týdnů. Užívejte asi půl hodiny před jídlem nebo po jídle. Vložte do úst a vycucejte. Zlepšíte tím odbourávání rtuti a olova z těla.

Reakce těla může být taková, že nejdříve vás začnou nejen kolenní, ale i jiné klouby bolet. Souvisí to s reverzní regenerací a aktivací ochranného systému těla. Ten se začíná probouzet. Namočte si ruku vodou, kápněte jednu kapku diocelu do ruky a potřete si kolena. Druhou kapku opět kápněte do mokré dlaně a natřete si s ní oblast ledvin. Jestliže bioinformační přípravek aplikujete zevně i vnitřně, regenerace probíhá rychleji, ale jestliže vás to vyloženě obtěžuje, užívejte přípravek jen vnitřně. Regenerace má být vždy jednoduchá.

Máme-li dostatek času, můžeme celý regenerační proces podpořit pitím čaje. Muži mohou použít smilax lékařský nebo achyrocline satureioides. Oba čaje mají příznivý vliv na metabolismus. Počítejte s tím, že regenerace též závisí na stupni degradace kloubů, na celkové kondici a vašem genetickém oslabení. Můžeme říci, že v průměru již po třech měsících, když půjde vše dobře, lze zjistit na rentgenu nějaké pozitivní změny a do 7-12 měsíců si dokáže tělo klouby zregenerovat samo. Nesmíme ho však v tom nechat samotné. Nechtějte zázraky na počkání, když jste svoje klouby degenerovali několik let. Zázrak se stane jen s vaším přičiněním!