Jak se sám vyléčit během 15 dní – 10. část (Očistěte svou kůži od nánosů)

cm listi

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Při dalším pokračování této 15-denní série o sebe-uzdravování se tentokrát zaměříme na vyčištění nánosů z vaší kůže. „Nánosy na kůži“ jsou míněny látky, se kterými přichází vaše kůže do kontaktu. A množství těchto věcí vás zřejmě překvapí.

Ale nejprve si pojďme připomenout něco velmi důležitého k celé této problematice. Výrobci prostředků, se kterými přichází do styku vaše pokožka, mají zájem na tom, abyste uvěřili jejich „velké lži“. Ta spočívá v tvrzení, že chemikálie, které nanesete na svou pokožku, nebudou absorbovány do vašeho krevního oběhu. A tedy údajně není potřeba dokládat, že takové produkty jsou opravdu bezpečné.

Této lži věří i FDA (americká vládní agentura pro schvalování potravin a léků) a většina příslušníků běžné medicínské komunity: neuznávají absorpční schopnosti kůže a mají sklony tvrdit, že všechny prostředky, kterým vystavujete svou kůži, jsou dokonale bezpečné – dokonce i když obsahují jedovaté chemikálie. (Samozřejmě pak úplně stejní lidé propagují nikotinové náplasti a léky aplikované na kůži, čímž nepřímo uznávají, že kůže chemikálie absorbuje.)

Kolik různých produktů přichází pravidelně do kontaktu s vaší kůží? Možná budete šokováni, když vezmete v úvahu všechny možné zdroje:

 • Parfémy, kolínské a další voňavé výrobky
 • Šampóny
 • Sprchová mýdla a gely
 • Pesticidy použité na váš trávník, které na vás přenáší domácí mazlíčci a vaše děti
 • Krémy na pokožku
 • Opalovací prostředky
 • Kosmetika
 • Antibakteriální mýdla na ruce
 • Prací prostředky a aviváže (prostřednictvím oblečení)
 • Prostředky na mytí nádobí
 • Leštidla na nábytek
 • Čistící prostředky pro úklid (např. okenní čističe)
 • Umělá barviva na oblečení
 • Hygienické prostředky pro ženy
 • Deodoranty a antiperspiranty
 • Holící krémy a prostředky po holení
 • Barvy na vlasy
 • Masážní oleje a roztoky
 • Vlasová tužidla a spreje
 • Tetování a dočasné kresby na kůži
 • Repelenty proti hmyzu
 • Volně prodejné masti: proti svědění, bolesti atd.
 • Chlor ve vodě z kohoutku
 • Přípravky proti blechám a klíšťatům, přenášené dotýkáním vašich domácích zvířat

Chemikálie způsobující rakovinu

Pokud se budete zajímat o všechny výše vyjmenované produkty, jejichž ingredience přichází do kontaktu s vaší pokožkou, začnete zjišťovat něco velmi znepokojivého: často obsahují chemikálie způsobující rakovinu!

Průměrný parfém – jen tak pro příklad – obsahuje více než 20 chemikálií, vyvolávajících už jen samy o sobě rakovinu – a tyto nikdy nebývají uváděny na obale. Antibakteriální mýdla bývají zase vyráběna s pomocí chemikálie, podobné nervově toxické chemikálii Agent Orange, která bývala používána jako chemická zbraň ve vietnamské válce.

Barvy na vlasy zpravidla obsahují vysoce toxická chemická rozpouštědla. Běžné prací prostředky jsou vyráběny s použitím chemických vůní, které bývají extrémně toxické a rakovinotvorné. Běžná kosmetika obsahuje nejen rakovinotvorné chemikálie, ale i těžké kovy, jako je olovo. Pesticidy na údržbu trávníku vyvolávají zase vznik Alzheimerovy nebo Parkinsonovy choroby…

A seznam by mohl pokračovat dále…

Výrobky dříve uvedené obsahují pravděpodobně více než 10 000 různých syntetických chemikálií a vlastně žádná z nich nebyla dokonale testována nebo schválena jako neškodná pro používání u lidí žádnou státní institucí. Tyto dokonce o mnoha takových chemikáliích ani nevědí, protože výrobci trvají na tom, že potřebují chránit své složení jako „obchodní tajemství“ – a tak dokonce ani některé ingredience neuvádí na obalech.

Zamyslete se na chvíli nad těmito 10 000 chemikáliemi a položte si tuto otázku: „Proč je vlastně nanáším na svou pokožku?“

Běžní konzumenti se sami otravují

Konzumenty je velmi snadné skrytě ovlivňovat prostřednictvím reklamy. Mě osobně obzvláště vadí propagace kolínské značky „Axe“, která je zacílená na neinformované dospívající chlapce, kteří naivně věří, že nanášení těchto toxických chemikálií k nim magicky přivede houfy sličných žen, které s nimi budou chtít mít sex. To je mimochodem skryté poselství reklamy na kolínskou Axe.

A tak tito teenageři nakupují výrobky Axe, mezi které patří kolínské, deodoranty a šampóny. A přirozeně přitom zapomínají na fakt, že tyto produkty obsahují umělé, syntetické vonné chemikálie, které jsou přímo absorbovány skrz kůži do těla. Žádná z takových chemikálií ovšem nebyla schválena od FDA jako bezpečná pro lidské použití. Avšak mladí muži pokrývají svá těla těmito chemikáliemi bez ohledu na své vlastní zdraví a myslí si, že vůně jako Axe jim zajistí přízeň u žen.

A tato reklama zabírá! Prodeje Axe jdou až do nebes. Spojováním se sexem se dá prodávat cokoliv… dokonce i syntetické chemikálie.

Otravujete se sami také?

Pokud se ale domníváte, že dospívající hoši jsou hloupí, když nakupují takové výrobky, popřemýšlejte o svých vlastních prostředcích osobní hygieny. Kupujete běžný šampón? Opalovací krém? Tělové mléko? Kosmetiku? Které jedovaté výrobky jsou stále ještě ve vaší koupelně, kuchyni nebo v garáži?

Už jsem navštívil hodně domácností lidí, kteří mi tvrdili, že jsou „velmi zaměření na zdraví“. Avšak téměř v každém takovém případě jsem stále znovu zjišťoval, že používají běžné prací prostředky, mýdla, toxické pleťové vody, výrobky určené dětem, atd. Je pro mě nesmírnou vzácností, když vejdu k někomu do domu a nenajdu tam široký sortiment výrobků s karcinogenními látkami.

Lidé otravují sami sebe tím, že na svou pokožku nanáší syntetické chemikálie. A přitom si neustále myslí, že „pečují a své zdraví“!

Většina lidí totiž podvádí sami sebe v tom, jak špatně chrání svou pokožku před toxickými, rakovinu vyvolávajícími produkty. Mohou třeba dbát na poměrně zdravé stravování, ale stále ještě vystavují svou pokožku látkám, které škodí jejich mozku, játrům, srdci nebo ledvinám. Z nějakého neznámého důvodu je mnoho lidí, kteří si přesně uvědomují, co vkládají do svých úst, avšak jsou překvapivě nevědomí v tom, jaký bývá obsah věcí, které dávají na svou pokožku.

Záměrem tohoto článku je probudit vaše uvědomění s ohledem na složení produktů, se kterými přichází do kontaktu vaše kůže a pak zaujmout nový přístup, díky němuž vyklidíte všechny toxické výrobky z vašeho domu.

Váš další postup: co je možné udělat už nyní

Možná to bude znít bláznivě, ale chtěl bych po vás, abyste udělali následující: projděte si celou svoji domácnost, nevynechávejte ani jednu místnost (včetně garáže), dřez v kuchyni, skříňku v koupelně ani další místa. Posbírejte všechny produkty s chemikáliemi a vyhoďte je ven. (Sice tím poškozujete životní prostředí, ale napravíte to tím, že už nikdy nebudete kupovat něco takového…)

Vaší pozornosti by neměla ujít běžná kosmetika, mýdla, šampóny, voňavky, čisticí prostředky, prací prostředky, spreje proti hmyzu, „osvěžovače“ vzduchu apod. Posbírejte je a vyhoďte.

Ale ještě důležitější je učinit rozhodnutí, že už nikdy nekoupíte výrobky tohoto druhu. To je jediný způsob, jak se můžete těšit z dlouhodobého přínosu pro vaše zdraví.

Jakmile budete mít vyklízení za sebou, začněte s detoxikací svého těla od těchto syntetických chemikálií tím, že využijete některé z mnoha prostředků pro tento účel včetně doplňků z řasy chlorelly, mořských řas a dalších. Pijte dostatek vhodných tekutin. Užívejte byliny na pročištění jater, abyste podpořili jejich činnost během celého tohoto procesu.

Už během několika málo dní vaše chemické zamoření začne slábnout díky tomu, že vaše tělo eliminuje chemikálie, které je otravovaly. Po šesti měsících pak může vaše chemické zamoření zeslábnout až o 90 % a sníží se zátěž vašich jater a ledvin a co je hlavní: velmi snížíte své riziko rakoviny nebo neurologických problémů.

Postupem času se vaše zdraví ještě dál zlepší, protože nebudete už tolik vystavováni syntetickým chemikáliím. Toto opatření v kombinaci se všemi ostatními kroky této 15-denní série pro sebe-léčení významně posílí vaše zdraví a zpomalí nebo i dokonce zastaví rozvoj mnoha různých degenerativních nemocí, jako jsou rakovina, nemoci jater, ledvin nebo Alzheimerova choroba.