Jak prožít chladný podzim bez bolesti svalů a kloubů?

cm maminka dcera listi

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

S příchodem podzimních a zimních měsíců většina řidičů připravuje své automobily na zhoršené povětrnostní podmínky, na nepříjemné sychravé počasí, zhoršené podmínky na kluzkých silnicích a na dotěrnou zimu, která nepříznivě působí na všechny mechanické části jejich „čtyřkolých miláčků“. Mnohdy však lidé věnují více péče automobilům, než právě své tělesné schránce, která netrpí o nic méně, než právě třeba tyto dopravní prostředky. Zatímco však člověk průměrně za život vystřídá 3 až 4 automobily, výměna vlastního těla je nemožná a výměna jeho částí vždy velmi složitá a bolestivá.

Pro správné fungování všech mechanických a pohybových částí lidského těla je potřeba dodržovat několik zásad, mezi které nepochybně patří také vyvážená kloubní výživa a doplňování potřebných látek pro bezvadnou funkci kloubů a chrupavek.  Pro tyto „údržbové přípravky“ chodíme nejčastěji do lékáren, kde je opravdu z čeho vybírat. Jak se ale správně orientovat ve velkém množství mastí a doplňků stravy, abychom za své investované peníze získali účinný prostředek k úlevě od bolesti kloubů a zad, která nám může značně komplikovat každodenní život? A nezapomínejme také na prevenci, díky které můžeme předejít akutním poraněním pohybového aparátu či zmírnit následky stárnutí našeho organizmu (osteoporóza, artritida atd.).

Nejčastěji obsaženými látkami v přípravcích k ošetření či péči o pohybový aparát jsou především glukosamin a chondroitin. Tyto látky přirozeně tvoří strukturu kloubní chrupavky, vazů a šlach a jsou základním stavebním kamenem při jejich regeneraci a obnově. Představují bezpečný základ pro optimální kloubní výživu a pomáhají zmírňovat opotřebení kloubního mechanismu. A to jak při běžném pohybu, tak při zvýšených nárocích na klouby či záda, jako např. u sportovců, těžce manuálně pracujících apod. Funkci kvalitních doplňků stravy a kosmetických přípravků určených k ošetření pohybového aparátu naše tělo ocení především v případech, kdy mu nedodáváme, nebo mu nejsme schopni dodávat potřebné látky v potravě či tekutinách. Jak jsme již zmínili, Vámi vybraný potravinový doplněk stravy by měl minimálně obsahovat látky glukosamin sulfát a chondroitin sulfát. Dalšími látkami, které pozitivně působí na pohybový aparát, jsou například kyselina hyaluronová, farmaceutická želatina a další.

Stále více lidí dnes ale dává přednost přírodním produktům nebo produktům obsahujícím velké množství přírodních látek a bylin. Hojivý účinek bylin je nesporně známý již celá staletí a neprávem byl v posledních letech zastíněn novými technologiemi, které jsou však většinou postaveny na chemické bázi. V mnoha případech se pak můžou vyskytnout například nepříjemné vedlejší účinky. Opravdové „babky bylinářky“ jsou pak schopny zbavit Vás většiny potíží, pokud tyto nejsou dlouhodobé či závažnější podstaty. To je pak nezbytné navštívit odborného lékaře.

V lékárnách dnes najdete mnoho produktů určených k péči či regeneraci kloubů, svalů a měkkých tkání, ale jen mizivá část z nich je opravdu účinná. Ještě mizivější část je opravdu účinná v okamžiku, kdy to zrovna potřebujete. Jeden z výrobků, který se do této kategorie řadí a jehož vyzkoušení Vám můžeme doporučit, nese název Koňská mast. Tento bylinný balzám je vyroben podle tradiční, generacemi prověřené receptury s vysokým obsahem extraktů plodů kaštanu koňského, kostivalu, rozmarýnu, arniky a je obohacen o množství rostlinných bioaktivních látek dle poznatků moderní vědy. Vyvážený obsah těchto substancí zaručuje široký a silný účinek. Kombinuje uvolňující účinky silic s příznivým působením výtažků z bylin, o kterých je známo, že pomáhají při potížích spojených s revmatickými stavy, místními otoky, bolestí svalů, páteře a při ischiatických obtížích. Koňská mast hřejivá rychle vyvolává intenzívní prohřátí a prokrvení postiženého místa.

To, že opravdu funguje, zjistíte prakticky okamžitě, při zarudnutí pokožky, kam byl balzám aplikován. Toto zarudnutí je žádoucí – znamená fyzické prokrvení daného místa. Chladivá varianta Koňské masti přináší okamžité osvěžení postiženého místa a urychluje rekonvalescenci. K dostání je také Koňská mast Forte, která, stejně jako obě výše uvedené varianty, obsahuje 25 druhů bylinných a rostlinných extraktů, pro dosažení maximálního účinku však v této receptuře byly použity nejvyšší možné koncentrace extraktů těchto rostlin: Kaštanu koňského, Kostivalu lékařského a Jalovce obecného. Bylinné extrakty a rostlinné silice obsažené v tomto přípravku, mají prvotřídní kvalitu, která je průběžně testována, čímž je zajištěn standardizovaný obsah účinných látek. Koňská mast je vyrobena na základě dlouholetých zkušeností švýcarských odborníků zabývajících se přírodní kosmetikou. Kombinací unikátního preparátu ArthroRevital a bylinného balzámu Koňská mast si zajistíte kvalitní péči o Vaše klouby, šlachy i chrupavky.

Přípravky Koňská mast chladivá, Koňská mast forte chladivá, Koňská mast hřejivá a Koňská mast forte hřejivá naleznete v naší nabídce.