Imunita je důležitá pro každého

ena2 e1578914764531

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Všude slýcháme, jak důležité mít dobrou imunitu. Tušíme však, jak ji efektivně povzbudit, aby mohly fungovat přirozené samoléčicí schopnosti organismu? Zajisté je důležité zdravě jíst, hýbat se, nestresovat se… Pomoci však mohou také přírodní doplňky stravy.

Náš ochránce – imunitní systém

Imunitní systém je soustavou buněk, které udržují celistvost a unikátnost organismu, rozeznávají škodlivé od neškodného a tak nás chrání. Takto je vnímána i informační medicínou – imunita má prostě za úkol střežit nás od všeho špatného včetně našich poškozujících myšlenkových a tělesných pochodů.

Imunitu hledej za vším

Poškození imunity stojí téměř za každým onemocněním, snad kromě vrozených genetických vad. K nejčastějším projevům patří snížená obranyschopnost organismu, typická opakovanými nákazami a infekcemi, které se projevují v dýchacím ústrojí, dutinách či středním uchu. Časté jsou také kožní potíže, hnisavá ložiska, zanícené pupínky nebo záněty v urogenitálním traktu. Snížená imunita neprospívá ani nervovému systému, který je pak atakován viry a bakteriemi a postupně v něm dochází k hromadění problémů. Imunita bývá nejčastěji oslabená ze dvou hlavních příčin: organismus nedokáže vytvářet dostatek imunitních buněk a látek, které potřebuje pro účinné imunitní reakce, nebo je špatně řízená. V praxi je velmi častá kombinace obou příčin.

Vsaďte na přírodní cestu!

Naši imunitu narušuje celá řada toxinů z okolního prostředí, z jídla, z léků, z naší psychiky; na její kondici se tak podílí mnoho tělesných orgánů. Vyberte si takové přírodní doplňky stravy, které jsou bohaté na vitaminy B6 a B12. Ty totiž mají vliv na přirozenou odolnost a obranyschopnost organismu. Dále také přispívají ke snížení únavy a vyčerpání. Vynikající jsou také bylinky – například fenykl obecný působí jako antioxidant, podporuje i normální činnost dýchacího systému, stejně jako anýz pravý. Jalovec obecný zase podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a šalvěj lékařská posiluje obranyschopnost dýchacích cest. Rychlou a cílenou reakci imunity potřebujeme všichni.

Zdraví je důsledkem života v radosti

A na to nezapomínejme…. Co našemu zdraví škodí naprosto nejvíce, je dlouhodobý stres, strachy a úzkost. Zkuste se i v náročných chvílích posledních dnů udržovat co nejvíce v pohodě, najděte si činnost, která vás naplňuje, těší. Právě drobné radosti, relaxaci a humor nyní potřebujeme ze všeho nejvíce.