Hormonální kacířství – estrogenová vražedná pravda – díl osmý

cm divka

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Vývoj syntetických hormonů a chemikálie, které napodobují estrogen – to jsou hlavní medicínské omyly, které přinášejí neočekávaný ekologický zdravotní hazard. Estrogen je hormon, o kterém se v poslední době hodně hovoří. Pro někoho představuje zlaté rouno, které vzrušuje mnoho lékařů – praktiků, farmaceutických společností a vědců, kteří zkoumají jeho zázračné vlastnosti.

Pro jiné je estrogen jen další velmi nebezpečný hormon, přinášející s sebou mnoho neznámých a nevyslovených nebezpečí. Většina žen se ztrácí ve tmě a bezedné propasti někde mezi fikcí a pravdou. Všechny jsou příliš často zoufale mateny v tom, zda mají věřit svému instinktu nebo lékařské vědě. Jejich fyzické, emocionální a duševní zdraví je dlouhou dobu v nejistotě.

 

Historie estrogenu se podobá thrilerům dnešních dnů. Je to historie podvodu, zrady, skrytých programů, reklam a dezinformací. Jako téma pro román by to mohlo být docela zajímavé, ale ve skutečnosti je to životní drama, kdy jeho efekty jsou katastrofální pro životy desítek miliónů žen na celém světě.

 

Hormony jsou velmi mocné substance. Když začínáš falšovat přírodní, dobře vyladěné posly životních procesů, říkáš si o trable. To zvláště platí pro ženy. Ženská psychika je velmi intimně spojená s měsíčním hormonálním cyklem. Hormony řídí jejich psychosociální dění a také mají vliv na jejich emocionální a psychologický stav. Hormonální nerovnováha může způsobit vedle nesčetných zdravotních problémů také podkopání sebedůvěry, kreativity, duševního a sexuálního zdraví.

 

Snad ještě větší obraz o estrogenové historii nám podává ten fakt, že základ syntetických hormonů jako legitimní potřeby žen je v podstatě experiment pod rouškou běžných medicínských praktik, jehož výsledkem je to, že medicínská věda zintenzivnila kontrolu ženských životů.

Germaine Greerová zestručnila vrchnostní dotěrnost vůči ženskému hormonálnímu zdraví docela vtipně, když řekla: „Menopauza je sen zvláště pro obyčejné mediky. Ti nemají chirurgickou ani diagnostickou zkušenost. Nejsou sami v život ohrožujícím stavu; nemají možnost zneužít úřední moci. Pacienti se musí znovu vracet kvůli mnoha testům a celkovým lékařským vyšetřením.“ Zcela jednoduše: Zahrávání si s ženskými hormony je zahrávávání si s ohněm.

 

Příští díl bude o estrogenové dominanci.