Hojivá i zkrášlující koupel

cm zena koupel1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Po dlouhém dni je koupel jako něžné pohlazení. Pomůže navodit pohodu po náročném dni, zklidní mysl, obnoví síly a vy se v mžiku budete cítit jako bohyně. Obsažené přísady navíc dokáží pokožce zajistit potřebnou péči. Koupele mohou dlouhodobě zlepšovat i leckteré kožní problémy a bývají proto jednou z hlavních lázeňských procedur při řešení dermatitid. Výsledkem je jemnější a vláčnější vzhled pokožky. Hojivé koupele navíc přináší příjemný zážitek pro tělo i duši. Tak proč si luxusní lázeňskou péči nedopřát i doma? Vyzkoušet můžete absolutní novinku na našem trhu, ovesnou koupel v praktických sáčcích, která blahodárně působí na ekzémy a další dermatitidy.

Zdravý i hojivý oves

Oves  je jednou z nejstarších obilnin vůbec a jeho milovníci dobře vědí, že se dá chutně připravit na desítky způsobů. Kouzelná ovesná zrníčka však prospívají také lidskému zdraví a to až do té míry, že je můžeme bez přehánění označit za uzdravující. Dietologové považují oves za jednu z nejzdravějších obilnin vůbec. Nejenom proto, že obsahuje mnohem více cenných bílkovin než ostatní druhy obilí. Zrní ovsa se také vyznačuje vysokým obsahem tuku, který tvoří především nenasycené mastné kyselin. A na fosfor, železo či vitamin B1 je oves dokonce bohatší než maso! Je i výtečným zdrojem vitaminu E, železa, zinku a pro zdraví trávících orgánů tolik důležité rozpustné vlákniny. Jednou z nejcennějších složek ovse je však takzvaný betaglukan, který působí proti stárnutí pleti, stimuluje tvorbu kolagenu a elastanu, zabraňuje vlivu volných radikálů a podporuje buněční imunitu.

Co věděli už naše babičky

O příznivých účincích ovsa pro zdraví se ví už dávno, i proto se v minulosti velice často používal taktéž k hojivým terapiím. Odvar z ovsa nebo ovesných vloček na pálení žáhy, z rozdrcených zrn se pil čaj. Ovesná sláma se také vařila a výluh přidávala do koupelí, protože se ukázalo, že má blahodárný vliv na pokožku. Zklidňuje ji, působí proti rozmanitým zánětům i alergiím a celkově posiluje. Dnes víme, že působí blahodárně i na ekzémy, zklidňuje svědění kůže a pomáhá odstraňovat rozmanité dermatitidy. Ovesná koupel se často doporučuje i pro celkové zklidnění unaveného organizmu a posílení nervové soustavy. No a ženy bude jistě zajímat také to, že ovesná koupel krásně zvláčňuje a hydratuje suchou kůži.

Ovesná koupel je velmi příjemná a pomůže z relaxovat tělo i unavenou mysl, kdykoli si vzpomenete. Nádherně zvláční jemnou a citlivou pleť, která bude po koupeli sametově hladká. Pomáhá při svědění kůže, uklidňuje podrážděnou pokožku a přispívá k obnově ochranné kožní bariéry. Pěstící účinky poznáte již po jedné koupeli. V ovesné koupeli můžete bez obav koupat i své malé ratolesti. Skvělé účinky potvrzuje MUDr. Jana Rydlová, vedoucí lékařka dětských léčeben Lázně Luhačovice. Koupele jsou zde s velkým úspěchem ordinovány dětem s chronickým atopickým ekzémem a velmi pozitivně se podílí na odstranění těchto nepříjemných onemocnění.

Ovesná koupel obsahuje 100% přírodní extrakt z ovsa. Tato obilnina si u nás – na rozdíl od jiných zemí – jen pomalu znovu dobývá pozici, která jí právem náleží. Oves je významným zdrojem beta-glukanu, minerálních látek a vitaminů, díky nimž čistí organismus nejen vnitřně, ale i vně. Již naši předkové se koupali v ovesné slámě nebo otrubách. Ovesné výluhy se přidávaly do koupelí novorozeňat, aby jejich kůže byla zdravá a hebká. Dnes víme, že působí blahodárně také na ekzémy (atopický ekzém), lupenku, akné, zklidňuje svědění kůže a pomáhá odstraňovat rozmanité dermatitidy. Může za to obsažený zinek, který působí proti ekzémům a je nezbytný pro pevnou a zdravou pokožku. Výborně se postará také o suchou pokožku.

Blahodárné účinky ovesných koupelí nabízely donedávna pouze vybrané lázně. Dnes však za ovesnými koupelemi nemusíte již nikam jezdit. Mini-lázně si je můžete udělat i doma, kdykoliv a bez složitých příprav. Jak si udělat ovesnou koupel? Stačí si zakoupit Ovesnou koupel v praktických sáčcích. Každé balení obsahuje tři sáčky, které odpovídají jedné dávce. Obsah sáčku se jednoduše vsype do proudu vody, v níž se nechá rozpustit. Po koupeli se neoplachujte, pokožku pouze jemně osušte.

Produkty Ovesná koupel naleznete v naší nabídce.